Статьи

Чи буде запроваджено нульове декларування доходів у 2015 році?

Чи буде запроваджено нульове декларування доходів  у 2015 році?Не підтримане  ведення нульової декларації на засіданні Верховної ради 28-29 грудня,  все ж таки планується ввести в майбутньому.

Як заявив уряд, всі повинні показати, що в кого є.  Після введення нульової декларації  наступним кроком буде введення загального декларування доходів. За словами урядовців, якщо ми рухаємось до Європейської спільноти, то повинні відповідати всім стандартам.

Але чомусь наші нардепи забувають, про те, що не тільки збільшенням  податкового навантаження ми повинні ми відповідати вимогам ЄС, а й розміром пенсій и заробітних  плат, а також соціальними стандартами.

Також замість застарілого Кодексу законів про працю хочуть ввести новий Трудовий кодекс.

З словами прем’єр міністра А. Яценюка новий трудовий кодекс буде більш ефективним та надасть можливість, як робітникам так і роботодавцям отримувати максимальні вигоди та приволікти до нас інвесторів.

Хоча ми сумніваємось, що країна, в якій так часто змінюється законодавство, буде привабливою для інвесторів, хто захоче ризикнути вкласти свої гроші в країну  з тотальною корупцією, де завтра,  кошти, що були вкладені інвестором, можуть бути заморожені, а потім розкрадені.

Повернемось до загального декларування.

Після того, як буде введено загальне декларування доходів, то всіх громадян, чиї офіційні доходи за декларацією будуть меншими, а ніж витрати , буде покарано податком  за ставкою 30%.  Базою оподаткування буде надлишок сум над доходами.

 Наприклад, Ви отримали дохід у розмірі 150 тис. гривень, а придбали авто вартістю у 250 000 гривень, то в такому випадку сума перевищення буде становити 100 000 гривень. Отже з цієї суми доведеться сплатити податок у розмірі 30%.

Сумніваємось, що ті, хто реально витрачає більше, а ніж декларує сплачуватимуть хоча б щось, ми маємо на увазі олігархів. А от з пересічних громадян цілком реально зідрати  останнє.

Загальне декларування повинно стати стимулом для легалізації заробітних плат та підприємницької діяльності в цілому. Окрім цього декларування, якщо воно буде правильно реалізоване, може стати ефективним методом для боротьби з корупцією.

Наразі багато запитань до подібного декларування, адже в разі прийняття подібного законопроекту  потрібно  буде якимось чином контролювати всі витрати, а як це буде відбуватись. Можливо будуть введені якісь картки, які потрібно буде пред’являти під час покупок та за допомогою яких якраз і будуть контролювати витрати,дані по яким будуть збиратись в якомусь єдиному реєстрі покупців.

Тільки свіжі та актуальні новини на нашому сайті ТаксОптима. Ви можете  розміщувати свої товари та послуги на сторінках  нашого сайту, якими неодмінно скористаються інші підприємці для оптимізації податкового навантаження у своїй компанії.

Ключевые слова: 

нульова декларація, декларування, 2015, таксоптима, зміни 2015, податки
comments powered by HyperComments