Статьи

Податкове планування та ухилення від податків в сучасних умовах. Приклади.

Враховуючи сучасний правовий підхід, судові доктрини та практики податкової оптимізації пропонуємо Вам наступні  визначення понять , що таке податкове планування та ухилення від сплати податків.

Отже , податкове планування – це невід’ємна частина планування фінансово-господарської діяльності підприємства, яке здійснюється із  урахуванням вимог діючого законодавства та правової практики, що склалася на даний момент шляхом вибору форми та способів  ведення реальної підприємницької діяльності, що спрямована  на досягнення ділових цілей з найменшим податковим навантаженням.

Ухилення від сплати податків - це дії платника податків, єдиною ціллю яких є  ухилення від сплати податків , ділові мотиви відсутні. Cюди  також  ж варто віднести необережне ухилення від сплати податків у наслідок необережних дій платника податку по вибору контрагентів,  які не виконують свої податкові зобов’язання.

Далі пропонуємо розглянути декілька  прикладів, щоб проілюструвати на практиці ці два поняття.

Приклад №1.

Керівник підприємства  з ціллю розширення свого бізнесу доручає вивчити варіанти по залученню фінансування для купівлі основних засобів ті підписати відповідні угоди.

Варіанти які є:

  1. Кредити банка
  2. Розстрочка платежу  від постачальника
  3. Лізинг

 

Який варіант обрали б Ви? Ми  вважаємо, що в даному випадку найбільш вигіднішім  цє варіант  лізингу.

Обґрунтуємо плюси даного вибору:

  1. Це дозволить застосовувати підвищений коефіцієнт амортизації
  2. Відмовитися  від довгої процедури  по оформленню кредиту, займу та інш.

Розглянемо інший приклад.

Приклад №2.

У компанії є вільні грошові кошти і керівник доручає структурувати купівлю основних засобів таким чином, щоб скористатись пільгами  по податку на прибуток, які передбачені для лізингу, а також одночасно – структурувати виплати частини лізингового платежу на незалежні фінансові компанії(наприклад у вигляді процентів по займам) з ціллю отримання керівником бізнесу прихованих дивідендів.

Схема ухилення від сплати податків із застосуванням фіктивної лізингової компанії

План дій:

  1. Для цих цілей створюється незалежні лізингова компанія
  2. Грошові  кошти підприємства  з використанням вексельної схеми переводяться на рахунок цієї компанії

                                       Схема мінімізації податків «ЛІЗИНГ»

 

Що отримуємо в результаті?

В результат отримуємо поставку основних засобів по договору лізингу. Виконується ціль підприємства   - це купівля основних засобів, а от дія по створенню лізингової  компанії придає угоді видимості наявності лізингових відносин. Ці дії робляться лише з однією метою - знизити податки.

Якщо податкові органи  отримають  у своє розпорядження докази стосовно фіктивності договорів, то витрати  таким угодам лізинг будуть виключені з податку на прибуток  та послідує відмова в відніманні  ПДВ.

Використовуючи для цілей оптимізації оподаткування наш сайт ТаксОптима Ви маєте справу лише з реально працюючими підприємствами та знижуєте ризик виявлення схем контролюючими органами.

comments powered by HyperComments