Статьи

Правильно використовуємо «білі» фірми у схемах зменшення податкових виплат до бюджету.

Якщо розглядати використання «білих» фірм в схемах мінімізації податків з точки зору податкової безпеки, то це при дотриманні закону дає принципові переваги над ризиками, пов’язаними з діяльністю фіктивних компаній. Легальні схеми зменшення податкових виплат із застосуванням «Білих» фірм можуть стати у нагоді.

 

Давайте спробуємо розібратися чи можливе безпечне використання «білих» фірм у діяльності.

Для початку дамо одну пораду, яка повинна незмінно виконуватися: за контрагентом компанії, яку Ви обрали для співпраці повинен стояти реальний бізнес, а не певний набір у вигляді номінального директора, офісу, розрахункового рахунку, балансу та печатки.

Перейдемо тепер безпосередньо до того, що можна зробити для того, щоб безпечно використовувати схеми з «Білими» фірмами.

Головна ідея полягає в тому, що на таку фірму переноситься перш за все податкові ризики,  а не частина господарських операцій платника податку. Якщо перефразувати, то  перед нами стоїть задача, щоб при накладанні штрафних санкцій на «Білу» фірму і у випадку притягнення її керівника до кримінальної відповідальності основна фірма не понесла ні майнових ні фінансових втрат.

Шляхи вирішення поставленої задачі

1. Дистанціювати компанії, які володіють активами від основних операційних компаній, через які ведеться бізнес.

2.  Операційні компанії в свою чергу повинні бути дистанційовані від технічних компаній, тобто «Білих» фірм, на які переносяться податкові  ризики.

Основні складності виникають коли «Білі» фірми використовують у якості посередників при закупівлі товарів, робіт або послуг у фактичних постачальників або при продажі товарі кінцевим  покупцям(це є однією з головних сфер, в якій використовується «Білі» фірми).

Виникає питання: чому компанія працює через посередника(купує або продає товар), а не напряму з постачальником(імпортером)?

В такому випадку ділова ціль проглядається, якщо посередник, наприклад, співпрацює з виробником на умовах передплати та при цьому продає  товар основній компанії на умовах відстрочки платежу або товарного кредиту.

Із цього витікає відповідь на поставлене запитання: закупаємо через посередника тому що не вистачає власних коштів одразу  оплатити поставкую. Але потрібно мати також підтверджуючі документи. Наприклад, у  постачальників можна попросити прас-листи або оферти на поставку, з яких би випливало, що поставка здійснюється тільки на умовах передплати. В кожній конкретній ситуації потрібно мати на увазі конкретні умови ведення бізнесу.

В наступній статті продовжимо розбирати, яким чином можна безпечно використовувати «Білі» фірми у схемах мінімізації податків.

На нашому сайті ТаксОптима представлені  реальні фірми, співпраця з якими буде безпечною.

comments powered by HyperComments