Статьи

Схема оптимізації податку на прибуток. Вносимо нематеріальні активи до статутного капіталу

 Вносимо нематеріальні активи до статутного капіталуПропонуємо Вам  сьогодні схему, яка дозволить оптимізувати оподаткування у законний спосіб за рахунок внесених до статутного капіталу нематеріальних активів.

Давайте розбирати в чому суть цієї схеми.

Всі учасники, якими є фізичні особи ТОВ роблять внески до статутного капіталу за допомогою нематеріальних активів. Ці нематеріальні активи в подальшому будуть  підлягати амортизації у податковому обліку  та будуть зменшувати об’єкт оподаткування податку на прибуток. І як наслідок оптимізуємо податок на прибуток.  

Що належить до нематеріальних активів?

Як сказано у статті 14 пунктах 14.1.120  Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755 -6   до  нематеріальних активів належать  право власності на результати  інтелектуальної власності, а також інші права, що визнаються об’єктом власності, право на користування майном платника податку та його майновими правами.

Отже ми пропонуємо наступну схему:

Ви можете внести до статутного капіталу зареєстрований товарний знак. Але це має бути марка або знак,який можна використати для власного виробництва. Як приклад можна навести  зареєстровану назву фірми як торгівельна марка.

Після того як Ви вже зареєстрували право на нематеріальний актив, перед Вами постає питання за якою вартістю вносити його до статутного капіталу. Він може бути оцінений за згодою учасників товариства, але ми б рекомендували звернутися до компанії, яка займається такими оцінками, для того щоб в майбутньому у Вас не виникло проблем.

Після того як нематеріальні активи буд внесено до статутного капіталу їх можна амортизувати та за рахунок цього зменшити об’єкт  оподаткування податку на прибуток. Амортизуються нематеріальні активи прямолінійним методом, що дозволяє  оптимізувати податок на прибуток у значних розмірах на протязі тривалого часу.

Ми розглянули схему оптимізації податку на прибуток за рахунок внесення до статутного капіталу нематеріальних активів.

Увага для  того щоб була збережена пропорційна частка у статутному капіталі, необхідно проводити реєстрацію на декількох осіб.

Якщо Ви хочете оптимізувати оподаткування на Вашому підприємстві та щоб така оптимізація не порушувала чинного законодавства можете скористатись компаніями, які представлені на нашому сайті ТаксОптима.

Ключевые слова: 

нематеріальні активи, до статутного капіталу
comments powered by HyperComments