Статьи

Умови безпечного використання «Білих» фірм у схемах мінімізації податків.

Продовжуємо розбирати, які умови потрібно виконувати при використанні «Білих» фірм у схемах мінімізації податків.

Було б непогано, якби  у «Білої» фірми були ресурси для ведення  фінансово-господарської діяльності.

Шлях вирішення цієї задачі.

Можна передати «Білій» фірмі логістику: доставка та реальне зберігання товарів. Плюсом буде також, наприклад, доукомплектування, тестування, монтаж, наладка, ремонт(це якщо мова йде про постачання обладнання складних товарів), прийняття додаткових гарантійних зобов’язань по товару та інше.

Також можна подбати про наступне:

-  наявність у «Білої» фірми власних або позичених коштів на ведення бізнесу;

- достатньої кількості персоналу;

- у фірми має бути мінімальний набір основних засобів, інструментів, торгового обладнання, складів. Це залежить від специфіки діяльності .

Отже робимо висновок: перетворення «Білої» фірми в компанію , яка по всім показникам  займається реальною діяльністю( а не тільки на папері) та приймає на себе реальні податкові ризики потребує певних затрат, а також проведення реструктуризації частини бізнесу.

Ще одна умова для безпечного використання «Білих» фірм у схемі зменшення  податкового навантаження  полягає  в тому що, саме навантаження на  таку фірму не має становити три гривні, якщо у Вас мільярдний обіг.

Під час розрахунку податкового навантаження застосуємо наступний підхід

Припустимо ми маємо 100% податків, які необхідно перерахувати до бюджету . Припустимо, що через «Білу» фірму  після оптимізації  бізнес буде сплачувати не більше 40%. В такому випадку на основну компанію буде податкове навантаження в 25-30%, а на «Білу» фірму  припаде 10-15%. Пропорція виходить 39,9% на 0,01%, і це не зовсім правильно.

Наступні умови, які бажано виконувати це:

- наявність реального офісу;

- підготованого  генерального директора;

- відсутність  транзитного руху грошових коштів через рахунки «Білої» фірми на протязі короткого проміжку часу;

- формальна та фактична неафільованість з основою компанією(так як «Біла» фірма не має бути одним єдиним постачальником або покупцем у основної компанії);

- бажано щоб «Біла» фірма була  спеціалізована, тобто заточена спеціально  під компанію,наприклад, займалася поставкою продовольчих товарів;

- не рекомендується керувати рахунками «Білих» фірм з офісу основної компанії, тому що податкові органи можуть запросити у банків  IP адресу з яких працюють програми «Клієнт-банку».

Висновок. При виконанні певних умов застосування «Білих» фірм у схемах  мінімізації податків   може бути досить безпечним для бізнесу.

На сайті  ТаксОптима представлено багато реальних фірм, серед яких Ви можете обрати для співпраці саме ту, яка підходить під Вашу діяльність та відповідає всім критеріям. Сайт ТаксОПтима надає Вам також можливість обрати  компанію,яка надасть послуги з оптимізації оподаткування і все це в одному місці, що економить Ваш час.

comments powered by HyperComments