Статьи

Як оподатковуватиметься відрядження в 2015 році. Зміни в ПКУ

Як оподатковуватиметься відрядження в 2015 році. Зміни в ПКУЗгідно  із новою редакцію Податкового кодексу України, зміни в якому набрали чинності у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України» №71-8 від 28.12. 2014 року змінено і оподаткування відрядження в 2015 році.

В новій редакції зникло визначення витрат і як наслідок немає умов віднесення до них.

Починаючи з 1 січня 2015 року всі витрати, що понесені у зв’язку з відрядженням поділяються на :

  • Ті що підлягають оподаткуванням  ПДФО;
  • Ті що не оподатковуються ПДФО

Але майже незмінним залишилось визначення понад витрат.

Згідно зі статтею 170 пунктом 170.9 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-6 витрати, що підлягають відшкодуванню платнику податку та не включаються до оподатковуваного доходу.

 

Що стосовно об’єкту та бази оподаткування?

База оподаткування та об’єкт оподаткування для понад витрачених коштів, що були видані на відрядження та кошти, що були видані під звіт та не повернуті в строк в ті строки, що передбачені законодавством, визначається з урахуванням вимог, які передбачені статтею 164, пунктом164.5 Податкового кодексу України

.Пояснюємо. Під час визначення бази оподаткування застосовується не грошовий коефіцієнт.

 

Який коефіцієнт застосовується?

1, 176471 для ставки в розмірі 15%

1,25 для ставки, розмір якої складає 20%.

 

Що не підлягає оподаткуванню?

Не оподатковуються витрати у вигляді добових, що не підтверджені документально.

До таких витрат відносяться витрати на харчування та інші власні витрати фізичної особи, які пов’язані з відрядженням згідно зі статтею 170, пунктом 170.9.2. Податкового кодексу України.

Для закордонних відряджень ця сума встановлена  в розмірі 913, 50гривень. Це щоденна сума. За кожен день відрядження.

Для відряджень по території України сума  в 2015 році складає  243,60гривень за кожний день відряджень.

Для того щоб добові не оподаткувались повинно виконуватись одна умова. Відрядження має бути підтверджене взаємозв’язком з діяльністю підприємства.

Де відображаються всі витрати пов’язані з відрядженням.

Всі витрати пов’язані з відрядженням ворсяться до авансового звіту, але всі витрати мають бути підтверджені документально.

Згідно із ПБОУ 16 «Витрати» за наявності підтверджуючих документів нема обмежень для визнання витрат, що пов’язані з відрядженням.

Розміщуйте свої товари та послуги в наших каталогах, якими неодмінно скористаються інші підприємці для того щоб знизити податкове навантаження. Читайте  актуальні новини та будьте в курсі останніх змін.

comments powered by HyperComments