Статьи

Зміни 2015 для платників єдиного податку

Зміни 2015 для платників єдиного податкуЗавдяки, тому що набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України» з номером 71-8 від 28.12.2014 року змінено деякі норми, що стосуються платників єдиного податку.

Податки та їх види. Єдиний податок

Що змінилося  для платників єдиного податку в 2015 році.

Перше, на що звертаємо Вашу увагу це те, що платників єдиного податку, які перебували в третій та п’ятій групах, а це фізичні особи підприємці об’єднали  в одну групу з четвертою та шостою, до яких належать юридичні особи.

Починаючи з 1 січня 2015 року ці чотири групи платників єдиного податку тепер будуть перебувати в третій групі.

Ще одна зміна стосується фіксованого сільгоспподатку. Відтепер сільськогосподарські товаровиробники частка сільськогосподарського виробництва за минулий податковий рік більше або дорівнює 75% віднесені  до четвертої групи платників податку – єдинників.

Мобілізованому ФОП держава прощає єдиний податок

Питання: з якого періоду та яким чином платникам єдиного податку групи яких були змінені, а також платника фіксованого сільськогосподарського податку перейти на відповідні групи третю або четверту?

Відповідаємо: Вам не потрібно нічого робити? все буду зроблено в автоматичному режимі. Відповідно? якщо Ви були в 3-6 групах та до 1 січня 2015 року перебували на обліку в контролюючих органах, то Вас автоматично переведуть до 3 групи(згідно з розділом 20 підрозділом 8 пунктом 4).

Для тих платників  єдиного податку, що перебувають на 1 та 2 групах прибрали нижню межу ставки єдиного податку. Для першої групи ця ставка становила 1%, а для другої 2%.

З 1 січня 2015р ця межа встановлена на наступних рівнях:

Для першої групи ставка встановлена в межах до 10%. Це сума 121,80грн.

Для другої групи ставка складатиме до 20%, тобто дорівнюватиме 243,60гривням.

Ці зміни на що не вплинуть адже ставку податку встановлюють по верхній межі, яка є максимальною.

Зміни в ставках 2015 для платників єдиного податку

Для третьої групи та четвертої груп ставка єдиного податку2015 була знижена з 3% до 2% у випадку, якщо платник податку є платником ПДВ.

Якщо ж Ви не є платником ПДВ на третій групі, а також п’ятій і шостій групах, то для Вас встановлена ставка 4%(раніше це було 5%)

Що ж стосовно платників, що перебувають на четвертій групі, то вони повинні сплачувати податок у вигляді коефіцієнта до нормативної грошової оцінки, згідно зі статтею 293 пунктом 293.9 Податкового кодексу України.

Прагнете оптимізувати податки на Вашому підприємстві, тоді використовуйте наш сайт ТаксОптима. Товари та послуги, що на представлені на ТаксОптимі дозволять Вам знизити податкове навантаження в законний спосіб.

Групи платників та ставки єдиного податку з 01.01.2015 р.

Платники податку Критерії єдиноподатників Особливості діяльності Основна ставка податку Додаткова ставка податку
ФОП 1 група - працюють без найманих осіб; - річний обсяг доходу не повинен перевищувати 300 000 грн. Здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню* до 10% мін зарплати у розрахунку на календарний місяць   максимальна сума до 01.12.2015 121,80 грн. ст. 293.4 ПКУ 15%  від:   1)  суми перевищення граничного обсягу доходу, який дає право застосовувати спрощену систему;   2)  доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до І або ІІ групи;   3)  доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж грошовий;   4)  доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
2 група - кількість найманих працівників - не більше 10 осіб; - річний обсяг доходу не повинен перевищувати 1 500 000 грн. Здійснюють господарську діяльність з надання послуг** (у т.ч. числі побутових) платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства до 20% мін зарплати у розрахунку на календарний місяць   максимальна сума до 01.12.2015 243,60 грн.
ФОП + ЮО 3 група - кількість найманих працівників - без обмежень; - обсяг доходу не повинен перевищувати 20 000 000  грн. Здійснюють будь-які види діяльності, крім тих, які заборонені платникам єдиного податку***   2%  від доходу для платників ПДВ;
4%  від доходу для неплатників ПДВ

 

 

Ключевые слова: 

податок, 2015, Єдиний, групи
comments powered by HyperComments