Статьи

Зміни в ПДВ в 2015 році

Зміни  в ПДВ в 2015 роціЗаконом України «Про внесення змін в Податковий кодекс України та інші законодавчі акти України» № 1621-7. Введено ряд інновацій, які стосуються ПДВ.

Давайте розглянемо, що на нас чекає в цьому році. Які зміни відбудуться з податком на додану вартість.

  1. По перше підвищений розмір оподатковуваних операцій для обов’язкової реєстрації платником ПДВ 2015. Починаючи з цього року цей поріг складає один мільйон гривень, замість 300 000 грн., які були раніше.
  2. Згідно зі статтею 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-6 подавати  податкову звітність потрібно лише у електронному вигляді
  3. З 1 січня2015 року згідно зі статтею 188 пунктом 188.1 змінено базу оподаткування ПДВ.

А) Відтепер вона не може бути нижче а ніж ціна, придбаних товарів та послуг.

Б) при поставках необоротних активів база оподаткування не може бути нижчою забалансову вартість на початок звітного періоду.

 Податковий кодекс України доповнився новою статтею 200-1 «Електронне адміністрування ПДВ»

Згідно з цією статтею передбачено наступні нововведення:

  • В день, коли  суб’єкт господарювання реєструється в якості платника ПДВ 2015 йому автоматично відкривається рахунок (ПДВ - рахунок). Кошти, що будуть зараховані на ПДВ рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість використовуватимуться лише для того, щоб перерахувати суми податку до бюджету або на спеціальний рахунок, якщо Ви є платником фіксованого  сільгосп податку.
  • З 1 січня 2015 року  податкові накладні необхідно складати лише  в електронному вигляді та реєструвати в  Єдиному реєстрі податкових накладних. Реєструвати їх потрібно не залежно віх розміру податку на додану вартість.

Отже, підтвердженням  права на податковий кредит  буде внесення податкової накладної  до Єдиного реєстру податкових накладних.

НАГАДУЄМО, ЩО ЕЛЕКТРОННЕ АДМІНІСТРУВАННЯ ПЕРЕНЕСЕНО ДО 1 ЛЮТОГО 2015 РОКУ І БУДЕ ДІЯТИ ЛИШЕ В ТЕСТОВОМУ РЕЖИМІ. ПОВНОЦІННЕ ВВЕДЕННЯ ПДВ РАХУНКІВ ЗАПЛАНОВАНО ЛИШЕ НА ДРУГЕ ПІВРІЧЧЯ 2015 РОКУ.

Слідкуйте за останніми змінами в оподаткуванні. Використовуйте товари  та послуги представлені на нашому сайті для оптимізації оподаткування на Вашому підприємстві. Розміщуйте свої пропозиції для інших підприємців.

Ключевые слова: 

зміни, пдв, 2015
comments powered by HyperComments