Новости

Введення 7% ПДВ на постачання ліків викликало паніку у фармацевтів

Компанії-імпортери лікарських засобів закликають уряд відмовитися від оподаткування постачання ліків на 7% до 1 січня 2015 року.

Про це йдеться у звернені компаній "Оптіма-Фарм" та "БаДМ" до Держлікслужби та прем'єр-міністра.

"Відміна звільнення від сплати ПДВ операцій з імпорту та поставки лікарських засобів та виробів медичного призначення призвела до того, що з 1 квітня 2014 року імпорт цих препаратів обкладається в Україні ПДВ в розмірі 20%, будь-яка наступна поставка імпортованих препаратів, буде обкладатись ПДВ по ставці 7%", - йдеться у зверненні компанії "Оптіма-Фарм, ЛТД".

Фармацевти наголошують, що такі заходи оподаткування призведуть до значного підвищення цін на імпортовані препарати, які не мають аналогів українського виробництва, а поставку лікарських засобів та виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню, зроблять економічно недоцільною.

"Це загрожує зникненням з ринку України лікарських засобів, що імпортуються та підлягають державному регулюванню, серед яких вакцини, антиретровірусні препарати, антинеопластичні ліки, окремі групи інсулінів, антибіотиків, протизапальних лікарських засобів, гормонів, фактори згортання крові та інші", - йдеться у зверненні.

Також зазначається, що занепокоєння викликають вже укладені контракти в рамках проведених процедур закупівлі за державні кошти, які не враховують 7% ПДВ, що призводить до збитковості подальших поставок в рамках таких контрактів.

За даними Економічної Правди epravda.com.ua

comments powered by HyperComments