Новости

Отримання нових електронних підписів. Роз’яснення податкової інспекції.

Отримання нових електронних підписів.

У своєму листі податкова інспекція роз’яснила, в яких випадках та в які строки платники податків можуть  отримувати нові електронні цифрові підписи та переукладати договори про? те щоб признати електронні документи.

По – перше, це потрібно робити, якщо у платника  податків виникають зміни в облікових даних, наприклад, змінюється посадова особа, податкова адреса, в тому числі в рамках одного адміністративного району. В такому випадку платник податку в строк, до настання подачі наступної електронної звітності, повинен отримати новий посилений сертифікат відкритих ключів на посадових осіб платника податку, які мають право ставити свій підпис під документами та переукладати договори, що стосуються  електронних документів.

Якщо, договір про визнання електронних  документів укладається електронній формі, то електронний цифровий підпис платника податку та його посадових осіб імпортується в базу де зберігаються сертифікати разом з договором. Тому для  того, щоб імпортувати новий електронний підпис до бази сертифікатів, вказаний договір потрібно переукласти.

Після того, як платник податку переуклав договір та засвідчив новий електронний підпис він може отримати в будь-якому, включеному в систему надання податкових документів в електронному вигляді, що акредитовані у центрі сертифікації ключів, посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб підприємства, що мають право підпису(до таки осіб слід віднести керівника підприємства, бухгалтера) та печатку  підприємства. Персональні ключі знаходяться на ключових електронних носіях та зберігаються в таємниці.

Платник податків має право направити до органів доходів та зборів  за допомогою телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді. Але платник податків може це зробити лише після того, як з органом доходів та зборів укладений договір про визнання електронних документів.

На перший погляд процедура отримання нових посилених сертифікатів відритих ключів  досить проста, але може ускладнитись тим, що ця система ще не досить досконала і це все може затримуватись у часі. Але будемо сподіватись, що в майбутньому вся  ця електронна система буде працювати досконало і швидко обробляти всі запити.

comments powered by HyperComments