Новости

Не потрібно платити податок з продажу нерухомості

Не потрібно платити податок з продажу нерухомості

Як заявили спеціалісти з нерухомості України,  вони вважають, податок з продажу нерухомості не потрібно платити і що населення має сплачувати лише один податок -  за володіння нерухомості. Наразі вони готують до подання у Верховну Раду відповідний законопроект. Така практика розповсюджена в усьому світі, де люди сплачують за ті квадратні метри, якими вони володіють, а не разово,  з угоди купівлі -  продажу.

Податки на нерухомість

На даний момент в  Україні діє два податки на нерухомість. Перший – це податок з володіння нерухомістю, який населення почне платити з другого півріччя  2014 року . Платити доведеться тим, хто володіє квартирами та  домами більше 120 кв. м. і  відповідно це буде  від 1 до 2,7 мінімальної заробітної плати  за кожний зайвий квадратний метр.  Квартири та дома, площа яких менше від зазначеної є предметом податкових пільг.

Другий, вже не перший рік сплачують податок Українці  з угод купівлі-продажу нерухомості. Той хто продає житло зобов’язаний сплатити державі  5% від суми угоди, якщо ця нерухомість належить йому менше трьох років. До цієї суми додається 1% в Пенсійний  фонд та 1 % державного мита. Для громадян, що не є громадянами країни ця ставка складає 15%. При цьому три роки вважаються з моменту будь-якого переходу права власності: і дарування, і приватизації, і купівлі-продажу. Наприклад, людина отримала у спадщину нерухомість,а через рік вирішила її продати, то вона повинна одразу сплатити державі 7% вартості. Але якщо нерухомість перебувала у власності більше трьох років, то до такої нерухомості застосовується нульова ставка оподаткування.

За словами  юриста це питання потрібно чітко прописувати в законодавстві. Наприклад, якщо подружжя  розводиться і виникає питання розділення нерухомості. Після того, я вони підписали угоду про розділ майна, то у кожного з них виникає право власності –у кожного своя. И для того щоб роз’їхатись, вони змушені заплатити державі 7% від суми, тому що формально строк три роки  володіння кожного своєю частиною ще не минув, хоча сама квартира була придбана раніше.

Що стосується податку на нерухомість з фізичних осіб, то в цьому році українці будуть платити його вперше. Як прогнозують  експерти то податок на нерухомість і цьому році заплатить тільки декілька тисяч  киян, а в наступному році це число вже значно збільшиться у зв’язку з переходом від жилої площі оподаткування до загальної. Раніше людина мала змогу побудувати в 300 кв. м. але оформити його с жилою площею в 70кв. м.

Це звісно розширить кількість платників податку. Але  не потрібно було вводити цей податок у такий скрутний час в Україні, оскільки заморожені мінімальні  зарплати та пенсії, а квартплата зростає і постає питання, де взяти додаткові гроші щоб сплатити цей податок.

comments powered by HyperComments