Новости

Декларуємо доходи від продажу сільськогосподарської продукції (Роз’яснення податкової)

Декларуємо доходи від продажу сільськогосподарської продукції

Згідно з пунктом 165.1.24 Податкового кодексу України до загального місячного або річного доходу, що підлягає оподаткуванню, не включаються доходи, що були отримані від продажу сільськогосподарської продукції яка була вирощена, вигодувана, виловлена, зібрана, виготовлена або перероблена безпосередньо фізичною особою, на тих земельних ділянках, що надані йому в розмірах, щ встановлені Земельним кодексом України. Ці земельні ділянки можна застосовувати для ведення:

  • Садівництва або будівництва житлового будинку
  • Власного селянського господарства або земельних частин(паї), які були надані йому на місцевості, загальний розмір яких не перевищує два гектари.

Тобто, якщо ви вирішили продати іншому громадянину самостійно вирощену сільськогосподарську продукцію на земельних ділянках, що надані вам в розмірах, які передбачені Земельним кодексом України, то такі доходи не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб і їх не потрібно відображати в річній декларації про майновий стан і доходи. При цьому розмір земельної ділянки можна підтвердити даними, що вказуються  в довідці по формі 3-ДФ.

У випадку, якщо розміри земельних ділянок більші за норми, що встановлені Земельним кодексом України, а це 2 гектари), то такі доходи повинні включатися  платником податку в загальний річний оподатковуваний дохід  і він має бути відображений в декларації про майновий стан та доходах за результатами звітного податкового року і такий дохід підлягає оподаткуванню.

Нагадуємо, що декларацію про майновий стан та дохід, що ви отримали на протязі року, потрібно подати до 1 травня 2014 року.

comments powered by HyperComments