Новости

Роз’яснення Міністерства доходів та зборів з деяких питань стосовно ЄСВ

Єдиний соціальний внесок та податок на дохід фізичних осіб

Питання 1. Хто повинен сплачувати Єдиний соціальний внесок та податок на дохід фізичних осіб, що сплачують підприємства працівникам, які призвані на військові збори? Яким чином військомати відшкодують ці податки і чи відшкодують вони Єдиний соціальний внесок що був нарахований на заробітну платню.

Відповідь: згідно зі статтею 3 Закону України « Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне  соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-6 базою для нарахування Єдиного соціального внеску являється заробітна плата, яка розділяється за видами виплат.

  • Основна заробітна плата
  • Додаткова заробітна плата
  • Інші заохочувальні виплати та компенсаційні виплати( також у натуральній формі)згідно закону України  « Про оплату праці»
  • Сума винагороди, що сплачується фізичним особам  за виконання ними робіт або надання послуг.(Згідно з цільовільно –правовими договорами).

 Базою нарахування Єдиного соціального внеску (та об’єктом нарахування ПДФО) є суми середньої заробітної плати, що сплачується особам, яких було призвано на військові збори

Утриманий та нарахований підприємством Єдиний соціальний внесок  не підлягає відшкодуванню. Це не передбачено Законами України.

Питання 2. Чи потрібно нараховувати Єдиний соціальний внесок на суму компенсацій за те що робітник не використав відпустку, у разі коли вона була нарахована та виплачена вже після того, як працівник звільнився?

Відповідь. Не потрібно сплачувати Єдиний соціальний внесок. Це регламентується статтею 7 Закону України «Про Єдиний соціальний внесок». Особи, що отримують зарплату  за виконану ними роботу або надані послуги, термін викання яких більше календарного місяця, у такому випадку нарахування ЄСВ передбачено на суму, яку визначають наступним чином. Для цього потрібно розділити зарплату, яка була  виплачена за результатами роботи працівника на кількість місяців, за які іі було нараховано. Таким же чином,потрібно нараховувати внески для тих осіб,  яким вже після звільнення  була нарахована зарплата за фактично відпрацьований ним час.

читайте також  - мінімізувати податкові платежі

comments powered by HyperComments