Новости

"Пенсіонери-спрощенці" не сплачують ЄСВ

"Пенсіонери-спрощенці" не сплачують ЄСВ

Фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Разом з цим, фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Така норма передбачена частиною 4 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Варто зазначити, що звільнення від сплати єдиного внеску фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, можливе лише у разі призначення пенсії згідно зі статтею 26 Закону України від 9 липня 2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Усі інші категорії осіб, що отримують пенсію на пільгових умовах, зобов’язані сплачувати єдиний внесок.

comments powered by HyperComments