Новости

Зменшено кількість дозвільних документів

Зменшено кількість дозвільних документів

Як заявив Ігор Швайка – Міністр аграрної політики, на зустрічі з аграріями та сільгоспвиробниками, що для того, щоб забезпечити економічне зростання, уряд прийняв рішення про покращення інвестиційного клімату та полегшення умов для ведення бізнесу. Документом, що був прийнятий на засіданні Верховної Ради, відмінили дев’ятнадцать з сорока чотирьох дозвільних документів  у рибному, лісному та сільському господарствах, а також  у сфері земельних відносин. Нагадаєто також про систему оподаткування - єдиний податок.

Як пояснив Міністр що цим законом відмінено:

  • обов’язкову сертифікацію зерна та продуктів його переробки
  • сертифікацію послуг по зберіганню зерна та продуктів його переробки
  • видачу узгоджень, що стосуються ввозу на територію України засобів захисту рослин та проведення аналітичних досліджень засобів по захисту рослин  під час їх ввозу.

Він також наголосив, що по тим дозвільним документам, що залишилися, Міністерство продовжує працювати.

Головні направлення:

- спрощення порядку отримання дозвільних документів, а саме, урядом України вже введено безстрокову дію дозволу на ввіз  на територію нашої держави тварин, а також продуктів  тваринного походження, біологічних продуктів, репродуктивного матеріалу, ветпрепаратів, добавок до кормів.

Також ведеться робота яка направлена на скорочення  списку документів, що необхідно подавати для того, щоб отримати дозвільний документ.

Перед нами стоїть завдання скоротити кількість дозвільних документів для малих форм господарювання. Щоб замість низки дозвільних документів потрібно було отримати всього один або декілька документів.

Це являється першочерговим завданням для того, щоб встановити  прозорі та зрозумілі правила роботи, які стосуються  бізнесу в аграрному секторі економіки.

На нашу думку скоротити список дозвільних документів потрібно було вже давно, а ще для заспокоєння бізнесу не потрібно так часто, як це робиться в нашій державі змінювати законодавчу базу,бо це відлякує закордонних інвесторів, які б хотіли інвестувати  кошти, але бояться невідомості. Це й зрозуміло, сьогодні працюємо за одними правилами, завтра за іншими.

comments powered by HyperComments