Новости

Реформи оподаткування в Україні. Поради від партнера податково - юридичного департаменту Делойд

Реформи  оподаткування в Україні.

На сьогоднішній день в Україні знову розпочато обговорення про можливу податкову реформу. Але вона має носити не тільки фіскальний характер, але й стимулюючий. Як приклад, багато експертів наводять Грузію.  Податкова реформа, що була проведена в цій раїні відрізнялась простотою та радикалізмом.

Для початку вияснимо питання, яке стосується оподаткування фізичних осіб . В результаті проведеної в Грузії реформи  було введено єдину ставку податку це 20% та планується подальше її зниження до 15 %.

На перший погляд здається, що відмінності від України зовсім не великі, але це не так. Вся річ у тім, що в Грузії з 2008 року скасований соціальний податок. На даний час соціальний фонд є частиною державного бюджету. Коли роботодавець виплачує своєму працівнику заробітну платню, то вона оподатковується лише за ставкою 20%.

Як результат – легалізація доходів населення.

Чи повинні ми скопіювати такий підхід? Звичайно, але перед цим треба провести аналіз надходження коштів до Пенсійного фонду та соціальних фондів і тільки вже  після цього, остаточно визначитись, яку ставку оподаткування потрібно ввести в Україні. Але ставка податку на доходи фізичних осіб повинна бути такою, щоб компенсувати втрати, які виникнуть від припинення соціальних зборів.

Що стосується податку на дивіденди  для фізичних осіб,то це безумство намагатися ввести  ставку 25%.

Найкращим варіантом була б ставка в 10%, але за певних умов. Якщо наприклад, фізична особа акумулює прибуток на своїх підприємствах   та на протязі трьох років не отримує дивіденди, то в такому випадку до неї можна застосувати ставку в розмірі 20%. А якщо дивіденди все таки до неї надійдуть, то потрібно буде повернути суму яка була сплачена з надлишком. ??Що відносять до основних засобів підприємства??

Також дуже важливим питанням є легалізація доходу, який наші громадяни  отримують із за кордону . Це не повинно стосуватись дивідендів. Це можуть бути роялті, заробітна платня, гонорари, прибуток від Інститутів  інвестування.

На сьогоднішній день перед державою стоїть нелегка задача, яка направлена на приток грошових коштів від фізичних осіб до нашої країни. Тому було б розумно встановити ставку  у розмірі 10-15% для доходів які отримані із –за кордону.

Окрім цих коків потрібно проводити і інші реформи, наприклад, відмінити обмеження на інвестування за кордон, тому що ніхто не захоче повертати їх в ту державу, звідки їх неможливо буде потім вивести.

 

comments powered by HyperComments