Новости

Інтерв’ю І. Білоуса та О. Клименка стосовно ситуації в сфері оподаткування.

стосовно ситуації  в сфері оподаткування.

Пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю, яке дали нинішній керівник Міністерства доходів та зборів, та попередній керівник  цього відомства О.Клименко. Їм були поставлені однакові запитання і от подивіться якими були їх відповіді.  Клименко  на поставленні запитання відповів  на фейсбуці.

ПИТАННЯ: Одна із основних проблем фіскальної сфери на сьогодні – це авансова система сплати  податку на прибуток . На 1 квітня  сума переплати становить 37 мільярдів гривень. Чи доведеться бізнесу і надалі сплачувати податки на перед?

І. БІЛОУС:  Практика авансової сплати існує вже багато років і нам вона дісталась у спадок від попередньої влади . Зарахувати бізнесу всі переплати   ми не можемо, том що тоді ми не зберемо необхідну суму до  бюджету і Пенсійний фонд залишиться порожнім, але ми будемо зменшувати їх об’єм.  

О. КЛИМЕНКО: Я б не сказав, що зараз авансові платежі сплачують  в меншому об’ємі.  Наприклад в березні  цього року було зібрано надлишок по податку на прибуток на 11 млрд. грн. і це є абсолютним рекордом за останні 2 роки.

 ПИТАННЯ: Міндоходів оцінило, що об’єм тіньової економіки в 2013 році становив 280 млрд. грн. При цьому, як заявляють бізнесмени, більшість суб’єктів  продовжують працювати у тіньовій економіці. Чому це відбувається?

І.БІЛОУС: Тільки за січень ми знайшли 605 конвертаційних площадок. Ми розробили радикальний план для боротьби з ними, але самостійно нам з цим  не впоратись.  Буде скоординована акція за участю СБУ, МВД  та НБУ. Буде не одне резонансне діло, тому що одні відмивали гроші, а інші виводили їх за кордон за допомогою НБУ та інших регулюючих органів.

 О. КЛИМЕНКО:  Ця цифра повна нісенітниця . Коли я тільки розпочав керувати податковою, існували системи «відмивання» грошей  та вони настільки глибоко укорінились, що за один день з ними не можливо було справитись,  але ми створили систему, яка виявляла такі операції . Це відбувалося і по конветрційним центрам, і по фіктивному  ПДВ. За останні роки повернення ПДВ перевищувало  заявку і ми  віддавали старі борги бізнесу. А, зараз якби дійсно велась боротьба з конвертаційними центрами, то результат був би  куди кращий, а  ніж зараз звітує влада і це така собі PR- акція. Всі інструменти  для боротьби є, адже в моніторинговому центрі видно де ями, де транзити. Чому не користуються цими даними?

ПИТАННЯ: Що буде з тими компаніями, які мінімізували виплати податків через конвертаційні центри.  Їх змусять доплатити чи нарахують штрафи?

І . БІЛОУС: Ми розробляємо механізм , який би захистив бізнес від кримінальної відповідальності, під час такої податкової амністії. Ми хочемо запропонувати бізнесу заплати певний процент  від недоплаченого. Заплати та продовжуй працювати далі нормально.

О.КЛИМЕНКО: Я сумніваюсь, що буде черга  із компаній , які скажуть, що вони раніше займались  обналом, а сьогодні чесні й хороші, ось візьміть будь ласка гроші.  Потрібно стимулювати бізнес, а не збільшувати податкове навантаження, як це відбувається зараз.

Продовження буде……

comments powered by HyperComments