Новости

Інтерв’ю з діючим керівником Міндоходів І. Білоусом та його попередником О.Клименко. Продовження.

Продовжуємо  інтерв’ю з діючим керівником Міндоходів І. Білоусом

Продовжуємо  інтерв’ю з діючим керівником Міндоходів І. Білоусом та його попередником  О.Клименко.

ПИТАННЯ:  Ви плануєте скоротити кількість податкових перевірок, яких останнім часом було  надто багато та критерії їх проведення?

І. БІЛОУС. Ми провели аудит та спростили критерії проведення перевірок на податки. В першу чергу прибрали план на майбутній період. Раніше коли інспектор приходив на підприємство  він не міг піти з порожніми руками. Були розроблені критерії та підписані накази. Наприклад, якщо перевірялось підприємство з річним обігом 30 млн. гривень , то штраф не міг бути меншим, а ніж 250 000 гривень.  Ми відмовились від цього. Зараз оцінюємо ефективність перевірок на малих підприємствах , можливо їх будуть перевіряти один раз на декілька років.

О.КЛИМЕНКО:  Якщо вони мають на увазі плани по штрафам, які начеб - то повинні були збирати аудитори, то запевняю вас, таких планів ми ні перед ким не ставили.  Ми ставили перед собою ціль мінімізувати втручання в роботу легального бізнесу, та в той же час  добитися максимальної користі для бюджету  від тих, хто уникає  оподаткування.

Питання  до О. Клименко:  Як ви оцінюєте введення електронних акцизів?

 О. КЛИМЕНКО: Це гарна ідея над якою працювали ще ми в податковій службі,а потім і в Міністерстві. Я радий, що ця ідея припала до душі новій владі , але знов таки, не потрібно поспішати в цьому питанні . Ми провели не одну зустріч з бізнесом  та обговорювали питання впровадження електронного акцизу. Тютюнові  компанії звичайно лобіюють цю систему, а ті хто випускає спирті напої, говорять що для них це затратно.   Необхідно здраво оцінювати як це впровадити, та розібратись, чому деяк компанії так наполегливо лобіюють  ці системи.

 ПИТАННЯ: Яких ще змін варто чекати бізнесу сфері оподаткування до кінця цього року та в 2015 році?

І. БІЛОУС. Ми спростимо адміністрування оподаткування . Наприклад, зробимо простіші декларації , знайдемо компроміс по податковим  суперечкам та авансовим платежам. Багато питань вирішиться  коли буде розроблено новий податковий кодекс. У нас існує 22 податки. Необхідно не тільки  зменшувати їх кількість але й робити  такими, щоб бізнесу було їх легше сплачувати, а ніж видумувати схему, як їх обійти.  Задачею номер 3 є велика реформа. Перші дві – це стабілізація платежів  та боротьба з тіньовим сектором.

О. КЛИМЕНКО:  Білоус та інші керівники  опинились в непростій ситуації. Але давайте визнаємо те, що їм у спадок дістались вже впроваджені інновації та готові рішення для проведення реформ. Це і електронна звітність, і працюючі по всій країні сервісні центри та  суперсучасний моніторинговий центр для боротьби з тіньовою економікою.  Йому навіть дістався діючий контракт з PricewaterhauseCoopers. Зі  спеціалістами цієї компанії був розроблений покроковий  п’ятирічний план по впровадженню податкових та митних інновацій, якими було б не розумно зараз не скористатися.

Материалы предоставлены командой ТаксОптима

comments powered by HyperComments