Новости

Чи потрібно сплачувати податок з електронних грошей?

Чи потрібно сплачувати податок з електронних грошей?

Спробуємо дати відповідь на питання: Чи потрібно сплачувати податок з електронних грошей?

Правлінням Національного банку України затверджена постанова №620 від 10.12.2004 року, в якій прописані правила стосовно масових електронних платежів.

В цій постанові дано визначення, що електронний гаманець - це платіжний додаток платіжної карти, грошові кошти  по операціях з якими, враховують на консолідованому картковому рахунку емітенту. Він дозволяє тримачу в рамках встановленого ліміту виконувати платіж за товари.

Платіжний додаток карти - це таке програмний засіб, який розміщується в пам’яті платіжної карти. За його допомогою здійснюється ініціювання переказу грошових коштів з рахунку платника або з відповідного  банківського рахунку, з ціллю оплати вартості товару або послуг. Також цей програмний засіб надає можливість переказувати грошові кошти зі своїх рахунків на рахунки інших осіб, та отримувати  грошові кошти в готівковій  формі, здійснювати інші операції, які передбачені технологією Національної системи масових електронних платежів.

Тобто, за допомогою електронного гаманця, фізична особа, яка отримує дохід у вигляді електронних грошей, може виконувати безготівкові перекази. Це гроші, які повертаються не у формі бумажняних грошей, а через впровадження в сферу розрахунків сучасної системи зв’язку та комп’ютерних технологій.

Разом з тим, деякі види неоподатковуваних доходів не підлягають  оподаткуванню під час  їх нарахування (згідно пункту 168.1.3   ПКУ), але й не звільняються від нього. В такому випадку, платник податків, зобов’язаний включити суму такого отриманого доходу  до загального річного оподатковуваного прибутку та подати річну декларацію про майновий стан та прибутки.

Отже робимо висновок, якщо фізична особа отримала дохід у вигляді електронних грошей  ( Вебмані, УКРмані, РБКмані, Яндекс та інші, то в такому випадку, об’єкт оподаткування в такої фізичної особи виникає в день зарахування грошових коштів на електронний гаманець.

Податкові новини в Україні от ТаксОптима

comments powered by HyperComments
Чи потрібно сплачувати податок з електронних грошей? | Оптимизация налогообложения

Ошибка

На сайте произошла непредвиденная ошибка. Пожалуйста, повторите попытку позже.