Новости

Нововведення, які чекають в Новому податковому кодексі.

Нововведення Новому податковому кодексі.

Нова  влада націлена на зміни та проведення реформ, але в податковій сфері все залишається без змін. Реформаторські ініціативи буде закладено тільки у 2016 році. Але навряд чи Україна відмовиться від податків, які забезпечують основне надходження до бюджету. Це такі податки як:  Податок на додану вартість, акциз на тютюн, спиртне та паливо, а також податок на прибуток підприємств та ПДФО.

В тій чи іншій формі буде збережено єдиний податок для малого бізнесу  та середнього бізнесу та транспортний податок.

Також, за прогнозами спеціалістів, напевно залишать імпортне мито, плату за спеціальне користування природними ресурсами та рентні платежі, єдиний соціальний внесок. Що ж стосується інших податків, то їх потрібно спростити.

Деякі експерти рекомендують замінити Податок на додану вартість та податок на прибуток підприємств податком з обороту, але зважаючи на умови МВФ, які вимагають збереження ставки ПДВ в розмірі 20%, про заміну ПДВ на податок з обороту слід забути до закінчення строку дії програми стенд-бай.

Скорочення кількості податків позитивно вплине на інвестиційну привабливість  держави, та вже за короткий час зможе збільшити надходження до бюджету. В той же час  податкова зможе більше часу приділити меншій кількості податків.

Але зменшення кількості платежів навряд чи зменшить податкове навантаження, оскільки скоріш за все, уряд намагатиметься розширити базу оподаткування, щоб не зменшити  находження до бюджету.

За словами експертів, бізнес більше хвилює не зменшення кількості податків, а база та простота сплати основних податків. А якщо це не буде враховано, то ефект від нововведень буде 0.

Судячи із вищевикладеного, нам не варто чекати істотних змін в Податковому  кодексі, який планують ввести в дію з 2016 року. Але будемо сподіватись, що наш уряд прислухається до думки експертів.

податкові новини:   ТаксОптима

comments powered by HyperComments