Новости

Як не платити податок з відсотків по депозиту. Роз’яснення експерта.

Як не платити податок з відсотків по депозиту. Роз’яснення експерта.

Населення налякане різкою девальвацією гривні, за короткі строки забрали з  банків депозитних коштів на суму вище 100 млрд. гривень.

Таким чином на руках у населення опинилася велика сума коштів. І тепер задача уряду та банків повернути ці гроші на рахунки, і як можна скоріше.

Однак нажаль, уряд обрав не найкращий спосіб пришвидшити надходження грошових потоків до банківської системи та обклав податком проценти по депозитам. Закон набере чинності вже з 1 липня. Таку практику використовують в багатьох країнах світу, але враховуючи кризовий стан нашої економіки, такий варіант не найкращий для вирішення цієї проблеми.

Під оподаткування попадають проценти по депозитам, які перевищують 17 прожиткових мінімумів, отже в  поле зору податківців попадуть доходи вищі за 20,7 тис гривень. Для цього потрібно зробити вклад на 83 тис грн., а отже заробити  такі проценти по силам навіть людям із середнім достатком.

Оподатковуватимуться пасивні доходи за прогресивною шкалою від 17% до 25%, в залежності від отриманого доходу.

Не всі вкладники готові ділитися своїми прибутками з державою.

Є 3 способи, як обійти сплату податку на депозити.

Перший спосіб - це розбити свої вклади на декілька частин. Наприклад, чоловік та жінка відкривають в  одному й тому ж банку депозити, розміри яких, не дозволять перевищити оподатковуваний поріг під час нарахування процентів.

Однак якщо в вас великі суми, то це не досить зручно.

Тоді існують ще два способи . Вони основані на недосконалості законодавства, яке вимагає від вкладників платити податок. В законі «Про запобігання фінансовій катастрофі та створенні передмов для економічного зростання» процедура нарахування податку на доходи, отримані від депозиту не визначена.

Тобто, не існує механізму оподаткування таких доходів  та їх адміністрування.

В зв’язку з цим, можна використати наступний спосіб. Банк може надати клієнту довідку про те, що доход від розміщення вкладу не перевищує 17 прожиткових мінімумів і таким чином, при заповненні податкової декларації ви вкажете занижений дохід.

Ще один спосіб полягає в тому, щоб взагалі не вказувати в декларації дохід, який ви отримали від депозиту. Перевірити таку інформацію досить проблематично, а у випадку, якщо податкові органи подадуть запит до банку, то їм відмовлять  в наданні інформації, посилаючись на банківську таємницю.

Податкова може отримати інформацію тільки за рішенням суду. Але для цього необхідні серйозні підстави. Якби банківські установи, при нарахуванні процентів, в своїх операційних системах прив’язувались до ідентифікаційного коду, тоді б обійти нарахування податку було б неможливо. Але зараз такий порядок адміністрування доходів не передбачений.

comments powered by HyperComments