Новости

Як вплине антикризовий закон на український бізнес

Як вплине антикризовий закон на український бізнес

Ідучи на вимоги Міжнародного валютного фонду 27 березня 2014 року був прийнятий Закон «Про запобігання фінансовій катастрофі та створенні передумов для економічного розвитку в Україні».

Зміни в основному торкнулися податкового законодавства, а саме податкових ставок та пільг. Таким чином, після набуття чинності даного закону податкові пільги будуть значно скорочені або повністю ліквідовані.

Пропонуємо вам розглянути деякі поправки.

Сільське господарство та аграрна сфера. Раніше дана галузь отримувала великі податкові пільги,але зараз сільгосппідприємствам, які придбали зернові та технічні культури у сільгосппідприємств – виробників, а також аграрному фонду (у разі придбання  ним таких культур з ПДВ) при першій поставці зернових культур та технічних культур не буде компенсуватись ПДВ.

Інші зміни. Операції, які звільнені від оподаткування і які не оподатковуються за ставкою 7% , оподатковуються по ставці 20%(наприклад операції по ввозу та вивозу товарів на митну територію України).

Змінено основну ставку податку на прибуток з 16% на 18%. Виняток: суб’єкти індустрії та програмної індустрії, які вибрали особливу систему оподаткування.

Торкнулись зміни також і експортно – імпортних ставок. Митна вартість неоподатковуваних  ПДВ товарів, під час ввезення на митну територію України, незалежно  від того  митного режиму, який був обраний, збільшена зі 100 євро до 150 євро. В той же час, неоподатковуваний  ПДВ імпорт товарів, що переміщується в багажі, міжнародних почтових відправленнях та експрес відправленнях зменшується з 300 євро до 150євро.

.Також з 1 квітня 2014 року при купівлі іноземної валюти юридичні та фізичні особи мають сплачувати пенсійний збір у розмірі 0,5%, від суми операції. Це не сама позитивна дія закону для інвесторів.

Крім того, прибуток отриманий від інвестиційної діяльності буде оподатковуватись за ставками:

По 31 грудня 2017 року -0%

З 1 січня 2018 року по 31 грудня 2022 року-8%

З 1 січня 2023 року-16%.

Збільшилась ставка податку за користування надрами, за викиди в атмосферу, зберігання небезпечних речовин, за спеціальне користування підземними водами.

Піднялися стави акцизу на тютюнові та алкогольні напої.

Вдвічі було підвищено ставки оподаткування по збору за користування радіочастотним ресурсом України.

Якщо зробити аналіз усьому вищенаведеному, то можні зробити висновок, що ці заходи ніяк не будуть створювати позитивний клімат ні для розвитку бізнесу в середині  країни, ні для залучення іноземних інвестицій,але якщо врахувати той факт, що нам конче необхідні гроші від МВФ, щоб втримати країну від дефолту, то в нас немає іншого виходу,як погодитися на умови, що висунув нам МВФ.

податкові новини читайте в нашому каталозі

comments powered by HyperComments