Новости

Невірно заповнив дані в Декларації про доходи - готуйся до сплати штрафу

Невірно заповнив дані в Декларації про доходи

Верховною Радою України було введено штраф в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це 8500грн за те що,  подані завідомо неправдиві дані в декларації про майновий стан, доходи, витрати та зобов’язання, які носять фінансовий характер. Дана новина выдноситься до тематики:  податки, види податків.

За цей проект №4556 віддало свої голоси 289 нардепів.

Якщо подивитись на текст цього документу, що був прийнятий в першому читанні, то цим законом будуть внесені зміни в низку законодавчих актів у галузі державної антикорупційної політики. Це пов’язано з виконанням плану дій по лібералізації Європейським Союзом візового режиму для нашої країни.

В кодекс про адміністративні порушення вводиться норма, згідно якої за подачу завідомо неправдивих даних в декларації про доходи, чиновнику доведеться сплатити штраф у розмірі від 150 до 500 неоподатковуваних мінімумів громадян.

Також даним законом передбачена спеціальна конфіскація майна громадян, які не досягли 18 років, але які скоїли правопорушення або признані судом неосудними і в зв’язку з цим звільнені від  кримінальної відповідальності.

З низки статей кримінального кодексу вилучено норму, що пов’язана з конфіскацією незаконно отриманого майна, включно і контрабанди.

Відтепер суди зобов’язані застосовувати до порушників штраф, виходячи із двократного розміру незаконно отриманого прибутку.

До того ж, була введена кримінальна відповідальність за зловживання владою або службовим становищем  до 3 років, а у тяжких випадках до8 років позбавлення волі.

 В той же час  стаття, яка карала посадову особу за  конкретні дії, маючи на меті отримання хабара була виключена.

А чи будуть відносити до зловживання владою чи службовим становищем дії, що направлені на отримання хабара? Чи відтепер хабарі будуть в рамках закону. За хабарі повинна бути окрема стаття, яка б суворо карала за такі дії і не тільки позбавленням волі, а ще й великими штрафами.

 новини оподаткування

comments powered by HyperComments