Новости

За оброблення відходів екологічний податок не сплачується

Ухвала ВАСУ від 14.04.2014 № К/800/34373/13

Зберігання та захоронення відходів у розумінні Податкового кодексу України (ПК) не передбачає їх обробки, адже утилізація, видалення, оброблення не передбачають виготовлення нового продукту.

На цьому наголосив ВАСУ, розглядаючи спір щодо встановлення наявності чи відсутності підстав для сплати підприємством-позивачем екологічного податку, зокрема, за розміщення відходів, що передбачено підпунктом 240.1.3 ПК.

Поняття «розміщення відходів» у Податковому кодексі розкрито як «зберігання», у т. ч. «тимчасове розміщення до утилізації чи видалення», та «захоронення» відходів. Тобто відповідне поняття пов’язане саме з утилізацією, видаленням чи захороненням і не містить в собі поняття «обробки» відходів.

А оскільки підприємство в ході провадження своєї госпдіяльності відходи не розміщує, а обробляє, це виключає виникнення у нього обов’язку сплати екологічного податку при надходженні відходів до очисних споруд.

Те, що діяльність позивача, крім іншого, спрямована саме на виготовлення органічних добрив, підтверджується відповідними технологічними регламентами.

 

За матеріалами Головбух24 golovbukh.ua

comments powered by HyperComments