Новости

Чи потрібен нашій державі податок на депозити?

Чи потрібен нашій державі податок на депозити?

Рішення про введення податку на доход від депозиту досить перспективне, але на даний  момент не своєчасне. Про це завила Оксана Гребінська – замісник голови правління «Індустріалбанку»

Вона вважає, що пересічні українці сприймають цей податок як зменшення свого доходу.

Введення податку на відсотки по депозитам спонукатиме людей, до зберігання грошей не на депозитах а під «подушкою». Перед тим, як вводити цей податок, потрібно виховати культуру,   обдуманого вкладання грошей в нашій країні. В такому випадку введення такого податку принесе країні подвійну вигоду:

  • здорова життєдіяльність банківської сфери
  • збільшення податкових надходжень

Як зазначила банкір, на сьогоднішній день не має чіткого механізму адміністрування, як перерахувань так і подачі декларації до податкової служби.

Хочемо нагади, що А. Яценюк запропонував ввести податок на депозити сума яких більша за 50 тисяч гривень.

Верховна Рада України прийняла антикризові закони, серед яких і оподаткування пасивних доходів українців.

Виходячи з цього закону з 1 липня 2014 року  сума доходу, яка перевищує 21 тисячу гривень(це близько 17 неоподатковуваних мінімумів громадян),що була  отримана з депозиту, буде оподатковуватись за ставкою 15%.

Для більшості європейських країн подібна практика оподаткування пасивних доходів є звичною.

Наприклад, в Португалії, такий податок складає 28%.

Але ми вважаємо, що перед тим як прийняти даний закон, потрібно було зважати на економічне становище в нашій країні та на те, що прибуток громадян не збільшується, а уряд ще ввів цей податок, тим самим заливши людей без можливості на додатковий заробіток. Цим вони погіршать інвестиційний  клімат і в самій банківській сфері.

comments powered by HyperComments