Новости

Заповнюємо правильно податкову накладну по оренді

Заповнюємо правильно податкову накладну по оренді

Головним документом, яким керуються бюджетні організації, коли здають в оренду нерухоме майно є Закон «Про оренду державного та комунального майна».

В податковій накладній повинні бути вказані всі обов’язкові реквізити. Якщо в податковій накладній відсутній хоча б якийсь реквізит, то це являється порушенням та не дає права покупцю товарів, послуг права на податковий кредит, згідно такої податкової накладної.

У випадку, коли податкова накладна складається на повну поставку послуги чи на суму тих коштів, що поступили на розрахунковий рахунок, в якості передплати  в повному обсязі, тоді в графі 5  потрібно зазначити одиницю виміру «послуга», а в графі 6 потрібно вказати «1».

У тому випадку коли складається податкова накладна на часткову  поставку послуги  або  на суму  авансу, в графі 5   податкової накладної вказується слово «послуга», а в графі 6 частина оплаченої послуги  у вигляді десятинного дробу.

Всі графи в податковій накладній, в яких вказують вартісні показники потрібно заповнювати в гривнях з копійками, якщо не передбачено іншого діючим законодавством. Тобто тепер не дозволяється вказувати більше двох знаків після коми.

Там де стоїть індивідуальний податковий номер покупця відтепер відображений  ІПП «400000000000» . А ще до 1 березня 2014 року в цій графі стояли всі нулі.

Також слід зауважити, що операції по поставкам товарів та послуг платнику ПДВ потрібно складати лише на бумажняному носії. У верхній лівій частині оригіналу податкової накладної  в полі «всі примірники залишаються у продавця» робиться відповідна відмітка «Х» та вказується тип причини «02».

Незалежно від  того, як і куди буде перераховуватись орендна плата, чи це буде робити орендатор безпосередньо до державного бюджету або до місцевого бюджету або на спеціальний рахунок  установи  балансоутримувача  в повній сумі, установа  яка є балансоутримувачем та являється платником податку на додану вартість повинна в обов’язковому порядку виписати податкову накладну на повну суму орендної плати, яка передбачена договором оренди та підлягає перерозподілу. В такій податковій накладній повинна  в окремій строчці бути виділена сума податку на додану вартість, яка нараховується на орендну плату.

податкові новини від ТаксОптими 

comments powered by HyperComments