Новости

Про реформування АПК в частині ПДВ

Про реформування АПК в частині ПДВ

Про те,  що Міністерство фінансів розглядає чотири варіанти  реформування АПК в частині ПДВ,  заявила начальник відділу ПДВ Мінфіну  Лариса Невинчана за круглим столом . Його темою було реформування системи  державної підтримки сільгоспвиробників.

Вона відмітили, що це ще навіть  не ініціатива, а тільки дискусія. Вона повідомила, що в квітні відомством був направлений лист до профільних асоціацій, які є головними учасниками ринку Мінагропроду,  з пропозицією ознайомитись та розглянути реформування системи оподаткування сільськогосподарських виробників в частині ПДВ.

Деякими спеціалістами був позитивно схвалений цей варіант, який передбачає  збереження спеціального режиму оподаткування і в той же час ввести ставки ПДВ на спеціальний фонд державного бюджету, а  також на  спеціальні рахунки підприємств та банківських установ Державного казначейства.

Більша частина учасників ринку виступає проти того, щоб ліквідовувати  та проводити реформи  в оподаткуванні сільгоспвиробників.

Лариса Невинчана  дала відповіді, на  прохання озвучити ще варіанти  реформування ПДВ , що були запропоновані Мінфіном.

Серед них :

  • Збереження спеціального режиму  з одночасним  введенням знижених ставок;
  • Збереження спеціального режиму для представників малого та середнього бізнесу та введення оподаткування ПДВ сільгоспвиробників, які є великими  платниками податку;
  • Повна ліквідація спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві.

Вона заявила про те, що питання стосовно оптимізації державного бюджету мають бути вирішені до кінця цього року.

За підрахунками Мінфіну, щорічна підтримка державою агропромислового сектору складає 12-13млрд . гривень.

Вона також заявила про те, що Мінфін розуміє , що АПК є стратегічною галуззю економіки для держави. Саме тому, відомство винесло дане питання на обговорення з експертами та учасниками ринку.

Незважаючи на ті закони, що біли прийняті та будуть прийняті в майбутньому, кожен підприємець хоче менше платити податків до бюджету та збільшити свої прибутки. Тому, в такому випадку, досить доречною буде оптимізація оподаткування за допомогою нашого сайту Таксопима. На сайті ви можете отримати професійну консультацію в сфері бухгалтерського та податкового обліків, а також подальше супроводження операцій пов’язаних з оптимізацією оподаткування.

comments powered by HyperComments