Новости

Зміни в оподаткуванні депозитних вкладів

Зміни в оподаткуванні депозитних вкладів

З 1 липня 2014 року згідно Закону «Про запобігання фінансовій катастрофі та створенні передумов для економічного зросту в Україні» під оподаткування підпадають суми доходів, які отримають від депозитів.  Тобто,податківці будуть рахувати лише той дохід, який був отриманий  після 1 липня 2014 року. Але  в Кабінеті Міністрів планують ще в третій раз змінити порядок стягування податків з депозитів та встановити ставку у розмірі 18% на ті вклади, розмір яких перевищує 500 000грн. Прийняти цей законопроект планують найближчим часом.

А поки цей законопроект ще не прийнятий, то банківські установи пропонують податкову пільгу, але це стосується тільки тих вкладів дохід з яких не перевищить за рік суму в 20 700 грн. У тому випадку, коли сума по процентам з депозитів буде вищою а ніж 20 700грн, то Вам доведеться сплати податок з депозитів. Але пам’ятайте , що це не стосується дивідендів та доходів по операціями з цінними паперами.

Зверніть увагу на  деякі досить цікаві деталі.

По – перше,  до процентів з депозитів відносять всі проценти, які отримують фізичні особи у національній валюті, тобто в гривні, або в іноземній валюті. Депозити у валюті перераховуються у гривню за офіційним курсом НБУ на ту дату, коли були нараховані проценти за депозитами.

По - друге, існує чітке розділення на доходи, що отримані фізичними особами та дохід, отриманий фізичними особами-підприємцями. Дохід, що отримала фізична особа не включається  в декларацію підприємця, а дохід, що отримала ФЛП, не включається в декларацію фізичної особи.

До того ж, надавати дані про отримані доходи з депозитних вкладів до контролюючих органів доведеться самостійно, а банківські установи окремо звітують перед податковою, про суму нарахованих процентів по депозитним вкладам. Та при цьому,  банківські установи ніяких податків не сплачують та не утримують.

Підводячи підсумок хочемо зазначити, що фізична особа самостійно подає податкову декларацію, я якій вказує суму сплачених податків  по депозитам з 1 липня 2014 року

Але на нашому сайті є стаття, в якій розповідається про те, як недосконале розроблене адміністрування стягування податку з депозиту,  дозволить обійти Вам його сплату не порушуючи чинного законодавства.

Також скориставшись розділом товари та послуги  на сайті  Таксоптими, Ви можете оптимізувати оподаткування на своєму підприємстві. Яким чином це можна зробити, використовуючи сайт Таксоптими, ми розповідали в інформаційних статтях на нашому сайті. Все досить просто та зручно.

comments powered by HyperComments