Новости

Реформування податкової системи України.

Реформування податкової системи України.

Нарешті Міністерство економічного розвитку та торгівлі заявило про готовність надати основні направлення по реформуванню податкової системи.

Разом з експертами, ними була розроблена концепція, яка направлена на реформування податкової системи. До кінця цього тижня планується узгодити її з міністерствами.

Всього  було створено близько 20 груп, які займаються розробкою змін податкової системи, тому яким чином буде відбуватися таке узгодження поки ще відомо.

Міністерство економічного розвитку пропонує вирішити цю проблему чотирма способами:

- побудувати партнерські взаємовідносини податкових органів з платниками податків;

- гармонізація бухгалтерського та податкового обліків;

- спрощення податкової системи;

- механізм надання податкових пільг.

За словами А. Яценюка, до кінця цього року зміни повинні вже бути розроблені, в наступному їх потрібно прийняти, а ще через рік вони мають запрацювати.

Податок на додану вартість

ПДВ вважається одним із самих проблемних податків. Він корумпований, тяжкий з точки зору адміністрування та дозволяє ухилятися від його сплати.  Тому планується ввести диференційовану ставку ПДВ.

При розрахунках між платниками ПДВ ставка повинна бути 7%

При реалізації неплатниками -17%. Планується,що за рахунок такого нововведення надходження до бюджету з урахуванням відшкодованого ПДВ збільшаться на третину. Суми, що заявлені до відшкодування скоротяться вдвоє.

Податок на прибуток

Податок на прибуток збираються теж реформувати. Пропонується зниження ставки до 10% з нинішніх 18%. Також об’єктом  може стати розподілений прибуток, наприклад дивіденди. Нерозподілений прибуток пропонують не оподатковувати. Але при цьому планується ввести податок на статутний капітал у розмірі 1%.

 А поки Міністерством ще тільки розробляється реформування системи оподаткування, ми пропонуємо Вам, за допомогою нашого сайту  Таксоптима, оптимізувати оподаткування. Ви  можете скористатись для цього розділом  товари та послуги.

comments powered by HyperComments