Новости

Законопроект про «податковий компроміс» містить лазівки для корупції, – експерти

Законопроект про «податковий компроміс» містить лазівки для корупції, – експерти

Згідно з проектом закону, податкова залишає за собою право перевірити суму мінімізації, озвучену компанією. Таким чином, у бізнесу з’явиться спокуса домовитися з податківцями про суму мінімізації.

Урядовий законопроект про «податковий компроміс» містить юридичні лазівки, що створюють підґрунтя для можливих зловживань, зазначають експерти, – повідомляє Дзеркало тижня.

«Ініціатива в принципі непогана. У ряді інших держав амністію проводили «безкоштовно», за відкриття інформації про суми мінімізованого податку в минулому з бізнесу нічого не брали, в Україні ж він повинен буде заплатити 15% від цієї суми. Але в цілому податкова амністія повинна дозволити компаніям і бізнесу «забути» минуле і почати роботу без ухилення від сплати податків», – прогнозує виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев’янко.

Правда, до того, як прописаний цей механізм зараз, все ж є ряд питань. Наприклад, згідно з проектом закону, податкова залишає за собою право перевірити суму мінімізації, озвучену компанією. «Але це створює великий корупційний ризик, адже у бізнесу буде спокуса домовитися з податківцями про суму мінімізації в минулому, щоб зменшити розмір прихованого податку, а отже, і розмір 15-відсоткової плати за нього», – зазначає експерт. Вона впевнена: перевіряти «минуле» в цьому випадку податківці повинні не вибірково, а в обов’язковому порядку.

А радник юридичної фірми Silver Seal Advisors і фахівець з податкового права Ярослав Абрамов вважає, що питань до проекту закону ще більше. «Виходячи з документа, не зовсім зрозуміло, що ж саме має задекларувати бізнес в рамках податкового компромісу. Тільки те, що він приховував від податкових органів в Україні, або також кошти, виведені (в результаті мінімізації) на закордонні рахунки, – задається питанням він. – І якщо так, то варто очікувати також валютної амністії, а не тільки податкової (адже валютна амністія – це прерогатива Нацбанку)?».

Як відомо, 22 травня Кабінет міністрів схвалив проект закону про податкову амністію, або, як цей законопроект називається офіційно, про податковий компроміс.

Суть розробленої зараз в податковій службі ініціативи в тому, що в обмін на те, що бізнес офіційно визнає, який обсяг податків він укрив від держави в минулому, держава «пробачить» йому 85% від цієї суми.

А на нашому сайті ТаксОптима - ви можете дійсно мінізувати податки. Перегляньте наш каталог товарів по оптимізації оподаткування, або додайте свою компанію в наш каталог, розділ - послуги. Розкажіть про свою компанію та свої послуги у сфері оподаткування за допомогою ТаксОптима!

comments powered by HyperComments