Новости

Інтерв’ю І. Білоуса стосовно податкової реформи

Інтерв’ю І. Білоуса стосовно податкової реформи

Зам. Міністра доходів та зборів І. Білоус повен рішучості полегшити життя бізнесу та при цьому збільшити надходження до бюджету. Перш за все, він хоче провести податкову амністію та покінчити нарешті з конвертаційними центрами.

На другому етапі, він планує провести податкову реформу. Її ціллю, як заявив Білоус, буде не зниження ставок, а спрощення фіскального адміністрування. А на рахунок зниження ставок податку, він сказав, що знизять їх лише після того, як їх почнуть платити.

Рекламна пауза:  єдиний податок, єдиний податок в Україні, єдиний податок 2014

Зам. Міністру було поставлено декілька запитань і ось які відповіді отримані.

Розкажіть про суть запланованих нововведень.

В законопроекті про податкову амністію закріплено ставку  ПДВ на рівні 15% від суми несплаченого ПДВ та податку на прибуток. Якщо компроміс буде досягнуто, то відбувається звільнення від фінансової, адміністративної відповідальності та від подальших податкових перевірок. Це повинно відкрити нові можливості для бізнесу.

Виглядати процедура амністії буде наступним чином: на протязі 60 днів, з дати набрання чинності цього закону, бізнесу надається можливість узгодити з нами уточнені податкові декларації. Якщо ж податковий компроміс не буде досягнутий, то платник податків має право звернутися до суду.

Які фінансові очікування держави від впровадження податкової амністії?

Мова йде про 70 млрд. гривень, несплачених податків. 15% від цієї суми - ось на що може розраховувати держава. Звичайно не вся сума буде сплачена, але на пару мільярдів ми розраховуємо.

Нашим відомством разом з нац. банком був розроблений один цікавий варіант по адмініструванню ПДВ.

В ідеалі можливо створити механізм, який буде передбачати два типа платежів - це звичайні та ПДВ рахунки, де буде враховуватись цей податок. Підприємець, який претендує на відшкодування, не буде мати можливості отримати ПДВ більше, а ніж зміг накопичити на своєму рахунку.

Чому Ви відмовились від ідеї впровадження податку з обігу?

Ми хочемо вступити в ЄС, а там немає податку з обігу. У Європі існує ПДВ. Хоча це й складний податок, але питання тільки в його адмініструванні. Цей податок щорічно приносить до українського бюджету близько 100 млрд. гривень і якщо врахувати, що весь план податкових надходжень складає  206 млрд. гривень, то ми не можемо відмовитись від нього.

Чи бачите Ви кінцевий результат податкової реформи?

Поки що лише в теорії. Білоус заявив що повинні залишитись лише основні податки це:

  • ПДВ;
  • Податок на прибуток;
  • Податок на доходи фізичних осіб;
  • Акцизи;
  • ЄСВ

Хоча, що стосується останнього, то з ним потрібно щось вирішувати, тому що він дуже тяжкий для бізнесу. Якщо знизити  ЄСВ в двічі, то це створить дірку в бюджет в розмірі 50-70млрд. гривень.

Але не потрібно відкидати можливість оптимізувати податки  в законний спосіб. Ви можете скористатись послугами  нашого сайту Таксоптима, який розроблений такий чином, щоб Вам було зручно та швидко знайти в розділі товари той, який задовольняє потреби Вашого підприємства та, за допомогою  цього товару оптимізувати оподаткування на підприємстві. Також ви можете запропонувати свої послуги іншим  підприємцям.

comments powered by HyperComments