Новости

Щодо реформування оподаткування податком на додану вартість діяльності сільськогосподарських підприємств

Щодо реформування оподаткування податком на додану вартість діяльності сільськогосподарських підприємств

Податкова політика держави має забезпечити виконання таких завдань, як встановлення податків, які не стримуватимуть розвиток підприємництва, та забезпечення надходження до бюджету коштів, достатніх для фінансування бюджетних програм, зокрема пов’язаних із підтримкою малозабезпечених громадян, пенсіонерів, інвалідів, фінансування охорони здоров’я, освіти, науки.

Рекламна пауза оподаткування

На сьогодні Податковим кодексом України передбачено непряму державну підтримку сільськогосподарських виробників за рахунок спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

Зазначене досягається шляхом надання дозволу сільгосппідприємствам не сплачувати до бюджету сум податку на додану вартість, нарахованих на вартість поставлених ними сільськогосподарських товарів, та в повному обсязі залишати їх у своєму розпорядженні.

Слід зазначити, що сума державних інвестицій за рахунок «відмовленого» податку складає близько 12-13 млрд. грн. на рік. З 2009 року держава інвестувала в галузь сільського господарства близько 57 млрд. грн.

Однак існуюча система оподаткування податком на додану вартість діяльності сільськогосподарських товаровиробників не є досконалою, у зв’язку з чим державний бюджет втрачає значну частину доходів. При цьому слід зазначити, що за даними ННЦ «Інститут аграрної економіки» за рахунок спеціальної моделі оподаткування 70% суми ПДВ які акумулює агросектор, залишаються в розпорядженні підприємств, що займаються вирощуванням технічних культур, таких як соняшник та кукурудза.

Усвідомлюючи всю важливість розвитку сільського господарства, як стратегічної галузі для економіки України, Міністром фінансів України    Олександром Шлапаком було ініційовано діалог з представниками бізнес-спільноти щодо розгляду можливих варіантів реформування оподаткування сільськогосподарської галузі.

«Для знаходження оптимальних підходів щодо змін у системі оподаткування податком на додану вартість галузі сільського господарства та досягнення компромісного рішення між владою та бізнес-спільнотою, Міністерством фінансів створено робочу групу «Оподаткування аграрного сектору», до складу якої увійшли представники зацікавлених центральних органів виконавчої влади та представники бізнесу і громадськості», - зазначив заступник Міністра фінансів України Денис Олександрович Фудашкін.

На сьогодні в рамках діяльності зазначеної робочої групи ведеться дискусія відносно трансформації моделі оподаткування ПДВ сільськогосподарської продукції.

По материалам: Міністерство фінансів України http://195.78.68.18/minfin/control/uk/publish/article/info_boxes?art_id=...

comments powered by HyperComments