Новости

Порядок подання податкової звітності до органу доходів і зборів у разі смерті засновника, в якого немає правонаступника

Порядок подання податкової звітності до органу доходів і зборів у разі смерті засновника, в якого немає правонаступника

ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві нагадує, що відповідно до статті 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» юридична особа припиняється, зокрема, в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, або за судовим рішенням.

Статтею 105 Цивільного кодексу України встановлено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до Цивільного кодексу.

З моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
Загальними положеннями Цивільного кодексу, зокрема, статтями 1216 та 1218 Цивільного кодексу встановлено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців), а до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.

Рекламна пауза податкові декларації

Отже, враховуючи викладене, у випадку смерті єдиного засновника юридичної особи, який одночасно був відповідальною особою (директор/бухгалтер) за подання податкової звітності і ніхто у встановлені законодавством строки не заявив своє право на підприємство як спадкоємець, всі права та обов`язки такого підприємства перейдуть до територіальної громади за місцем відкриття спадщини з моменту вступу у силу відповідного рішення суду.    

ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

comments powered by HyperComments