Новости

В Миндоходов вважає, що "сплата податку" і "зарахування податку" - не одно і те ж

В Миндоходов вважає, що "сплата податку" і "зарахування податку" - не одно і те ж

Миндоходов в листі від 24.01.2014 р. № 1362/6/99-99-18-09-01-15 розглянуло питання про правомірність застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податків в окремих випадках. 

Рекламна пауза податок на прибуток

Зокрема, розглянута ситуація, коли платником суми податків сплачені на рахунок за кодом класифікації доходів бюджету, відмінним від того, по якому в інформаційній системі органів доходів і зборів проведено нарахування належних до зарахування до бюджету засобів. 

Звернемо увагу на наступні висновки, зроблені авторами листа. Так, контролери відмічають, що законодавством проведена відмінність між поняттями "Сплата податку" і "зарахування податку". Сплата податку платником здійснюється шляхом представлення до установи банку платіжного доручення, тобто платник податків вступає у відповідні податкові правовідносини. Стосунки по зарахуванню платежів на єдиний казначейський рахунок є бюджетними правовідносинами і здійснюються вони без безпосередньої участі Якщо платник податків неправильно заповнив реквізити платіжних документів або направив засоби на неправильний код бюджетної класифікації (тобто не на код, по якому мають бути погашені податкові зобов'язання), то засоби не поступлять на відповідний рахунок відповідного району, а отже, не погаситься сума податкового зобов'язання платника податків. 

Крім того, відповідно до п. 2.3 глав 2 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті відповідальність за правильність заповнення реквізитів розрахункового документу несе особу, яка оформила цей документ і подала в обслуговуючий банк. 

У випадку якщо платник податків не сплачує погоджену суму грошового зобов'язання впродовж термінів, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених ст. 126 Кодексу.

За матеріалами Бухгалтер buhgalter-bum.com

comments powered by HyperComments