Новости

Сплата податку на нерухомість підприємцями

Сплата податку на нерухомість підприємцями

З цього року 2014 фізичні особи підприємці мають сплачувати податок на нерухомість у наступних випадках:

  • якщо в документах  фізичної особи підприємця вказана домашня адреса;
  • якщо це житло,  яке є одночасно офісним приміщенням, являються приватною власністю підприємця;

З початку цього року 2014 набрав чинності закон, який зобов’язує сплачувати податок на житлову нерухомість

Хвилинка Уваги: дізнайтеся про податок на прибуток.

Окрім цього були гарантовані певні пільги для фізичних осіб. А якщо конкретніше, то згідно зі статтею 265.4.1 ПКУ, якщо ви сумарно володієте нерухомістю, площа якої складає 120 кв. м та для домовласників ця площа становить не більше,а ніж 250кв. м., то Ви маєте право на пільгу.

Текстом цієї ж статті передбачено, що у випадку, коли володарі нерухомості використовують її для підприємницької діяльності, то вищезазначені пільги скасовуються.

Це значить, якщо приватний підприємець  під час реєстрації  вказали у графі « місце здійснення підприємницької діяльності» свою домашню адресу дім або квартиру, які частково або повністю перебувають у власності ПП, то пільга йому не надається і він повинен сплачувати податок на нерухомість.

З 1 квітня 2014 року оподатковується не лише житлова, але й уся інша(загальна) площа нерухомість.

Згідно зі статтею 265.5.2 Податкового кодексу України ставка податку складає 1%  від мінімальної заробітної платні у тому випадку, якщо Ви володієте квартирами площею, до 240 кв. м та домів до 500 кв. м.

Враховуючи те, що мінімальні заробітна плата складає 1218 гривень, то тоді мова йде про 12 гривень за 1 кв. м.

Сплачується цей податок раз на рік за місцем находження нерухомості на протязі  60 днів, з того моменту коли отримали податкове повідомлення

Такі повідомлення повинні  розіслати до 1 липня 2014 року про сплату податку на нерухомість за 2013 рік.

У випадку несплати податку, згідно статті 126.1. ПКУ Вам нарахують штраф у розмірі 10% від суми податкового боргу - якщо Ви затримали сплату податку на 30 днів  та 20% у випадку затримання сплати більше ніж на 30 днів.

Якщо ж Ви хочете отримувати більше прибутку від Вашої підприємницької діяльності, то Вас слід подумати про оптимізацію оподаткування на Вашому підприємстві. За допомогою нашого сайту ТаксОптима, Ви маєте можливість мінімізувати податкові виплати до бюджету.

comments powered by HyperComments