Новости

Яким чином можна зменшити вартість акцизних марок.

Яким чином можна зменшити вартість акцизних марок.

Вартість акцизних марок повинна бути знижена, оскільки  нові захисні елементи дуже дорого обходяться, але не впливають на нелегальний ринок підакцизних товарів.

Про це йде мова у листі О. Шлапака, який адресовано голові Державної фіскальної служби України Ігорю  Білоусу, що було опубліковане в газеті «Українська правда»

Згідно проведеної калькуляції акцизних марок, більше половини вартості марок – це затрати на захисні нові елементи, такі як фольга для голограми та коди QR.

Це призводить до того, що виробникам та споживачам акцизної продукції доводиться сплачувати додаткові 500 млн. гривень. З цих коштів на тютюнові вироби припадає 348 млн. гривень та на алкогольні близько 150 млн. гривень.

Тема оподаткування

Як констатував Міністр, що це  не призвело до зменшення нелегального  обігу тютюнових та алкогольних напоїв, а також до збільшення бюджетних надходжень. Зокрема обсяг нелегального алкоголю зріс у 2013 році і складає приблизно на 40%. У зв’язку з цим, державний бюджет  недоотримав більш ніж 2,3 млрд. гривень.

За результатами зборів, що відбулися 12 травня в Міністерстві фінансів було встановлено, що сьогодні є всі підстави для зменшення вартості акцизного  податку в річному вимірі приблизно на 500 млн. гривень.

За підрахунками  Міністерства фінансів близько 300  млн. гривень можна зекономити, якщо вилучити захисний графічний елемент, так названий код QR, який зовсім не виконує покладені на нього функції захисту.

Провівши відкритий тендер на закупівлю фольги можна ще зекономити приблизно 155 млн. гривень.

На сьогоднішній день одна акцизна марка коштує  для кожної пачки  сигарет  14 копійок , а для пляшки алкоголю вартість марки складає 27 копійок. Відмова від кодів та зниження вартості голограми дасть змогу зменшити вартість марок на 5 копійок для тютюнових виробів та на 14 копійок для алкогольних напоїв.

Наш сайт ТаксОптима надає змогу всім хто прагне отримувати більше прибутку оптимізувати оподаткування. Все досить просто. Не потрібно нічого вигадувати. На нашому сайті є розділи, за допомогою яких Ви можете провести оптимізацію на підприємстві в рамках діючого законодавства України. Ви нічим не ризикуєте, оскільки всі підприємства є реально працюючими на ринку. Використовуйте у своєї діяльності тільки підприємства реального сектора економіки.

comments powered by HyperComments