Новости

Про повернення ПДВ сільгоспвиробникам – експортерам

Про повернення ПДВ  сільгоспвиробникам – експортерам

19 грудня минулого року Верховною Радою  був підтриманий законопроект, який вносив зміни до Податкового кодексу України. Завдяки цим змінам повертати ПДВ можна окремим сільгоспвиробникам, тобто агрохолдингам, які здійснюють експорт сільгосппродукції.

Але за словами експерта, повертати ПДВ необхідно всім сільгоспвиробникам.

Як заявив О. Юхновський, який є головою комітету підприємців АПК торгівельно-промислової палати України, що податок на додану вартість під час експортних  операцій потрібно повертати усім без винятку, навіть за умови  дії спеціального пільгового режиму оподаткування. Це дасть змогу створити рівні конкурентні умови та добре відіб’ється  на формуванні цінової ситуації.

Зиск з цього буде мати безпосередньо фермер у вигляді вищої ціни на закупівлі. А зараз, в існуючій ситуації, ця схема доволі сумнівна та створює преференції для окремих підприємств.

До прийняття змін такі преференції існували лише для ДПЗКУ та ще для більш ніж десяти компаній, при загальній кількості близько 44 тисяч сільгоспвиробників.

Але загалу, ці пільгові адресні пільги демонструвалися як піклування про долю АПК, але насправді вони були козирною картою для міністра аграрної політики.

Для того, щоб не відбувалося зайвих спекуляцій Юхновський запропонував зробити інформацію доступною для загалу. А саме:

- яка кількість компаній отримала ПДВ;

-  в яких об’ємах  було повернуто ПДВ починаючи з 1 січня цього року і до того моменту, коли набрав чинності пакет з антикризовими законами.

Наразі попередня схема повернення ПДВ призупинена до 1 жовтня 2014 року. А на весь цей період доки норма не буде працювати задіяли іншу, яка звужує  коло суб’єктів, які можуть претендувати на повернення ПДВ. В цьому варіанті старі гравці залишилися у фаворитах.

А на нашому сайті ТаксОптима все прозоро і зрозуміло. Ви можете використовувати наш сайт для оптимізації оподаткування на Вашому підприємстві і при  цьому зробити це в рамках діючого законодавства. Все що Вам потрібно зробити - це зайти в розділ «Товари» та знайти там той товар, який відповідає діяльності Вашого підприємства. Всі товари надані реальними суб’єктами господарювання. Наш сайт ТаксОптима надає Вам тільки можливість знайти підприємство для співпраці, з ціллю оптимізації оподаткування. Запропонуйте свої послуги і ними неодмінно скористаються інші підприємці.

comments powered by HyperComments