Новости

Реформування податку на доходи фізичних осіб

Реформування податку на доходи фізичних осіб

Верховною Радою України була підготовлена реформа податку на доходи фізичних осіб. Цією реформою хочуть запровадити  перерахування даного податку в бюджети  міст та населених пунктів за місцем реєстрації громадянина.

Прийняття даного законопроекту  повинно посприяти наповненню місцевих бюджетів. Повинна зрости роль місцевого самоврядування.

Але це може негативно позначитись на таких крупних містах як: Київ, Харків, Львів, тому що вони можуть позбутися значної части податкових надходжень.  До того ж, найбільше може постраждати саме столиця, тому що наразі вона перераховує близько 50% податку на доход фізичних осіб. Із цього випливає, що прийняття даного законопроекту  може скоротити податкові надходження до столичного бюджету, а разом із цим і до державної скарбниці.

Як заявив  нинішній мер Києва В. Клічко, що на сьогоднішній день Київ – це єдина територія на Україні де відбувається таке дискримінаційне вилучення і що потрібно відновити справедливість.

Це не перша ініціатива депутатів провести реформу податку на доходи фізичних осіб.

Згідно з бюджетним законодавством податок на доходи фізичних осіб  розподіляється наступним чином: 75 % від суми податкові органи зараховують до бюджет, 25% до сіл та міст районного значення. Зараз обговорюється ідея про те, щоб змінити модель цього податку таким чином, щоб столиця перераховувала  25% від  зібраного податку на своїй території. Також обговорюється можливість, за якої частина податку буде надходити  не лише до першої корзини  бюджету  але й до другої - власні кошти території, які не враховуються при визначенні трансферів.

Керівник фіскальної служби І. Білоус також підтвердив, що його відомство готує поправки до податкового кодексу України  відносно податку на доходи фізичних осіб. Але на жаль які саме не пояснив. Експерти заявляють, що реформування податку дуже потрібно, але залишається відкритим питання адміністрування сплати податку на доходи фізичних осіб.

А для зменшення податкового навантаження рекомендується проводити оптимізацію оподаткування  на підприємстві. На нашому сайті, в розділі «Товари»,  Ви  маєте можливість обрати той вид товару, який підходить  під Ваш вид діяльності і за його допомогою провести оптимізацію оподаткування. 

comments powered by HyperComments
Реформування податку на доходи фізичних осіб | Оптимизация налогообложения

Ошибка

На сайте произошла непредвиденная ошибка. Пожалуйста, повторите попытку позже.