Новости

Новий Закон про оподаткування депозитів і новий податок

Новий Закон про оподаткування депозитів і новий податок

Якщо Закон про оподаткування депозитних вкладів буде підписаний президентом, то з 1 серпня всі депозити будуть оподатковуватись за ставкою 15%. Цей Закон вже затверджений Верховною Радою України.

Раніше вже обговорювався цей Закон і ставки  податку пропонувались різні від 5% и до 15%. Але після того як даний законопроект був обговорений у Верховній Раді, Мінфіну не вдалось  його провести через ВР. Був затверджений прогресивний податок, який набрав чинності з 1 червня 2014 року.

система оподаткування, спрощена система оподаткування.

Прийнятим нещодавно новим Законом про депозити прогресивний податок скасовується, а замість нього вводиться єдиний податок зі ставкою 15%.

Декларацію не потрібно буде подавати, оскільки податок буде сплачувати банк. Податок, що був нарахований вкладникам з 1 червня по1 серпня буде скасований, та громадян звільнять від його декларування. Також очікуйте на появу нового податку з доходів від капіталів, що отримали фінансисти, але його також сплатять банки. Ставка податку за прогресивною шкалою від 5% до 25%. Це буде залежати від доходу, який був отриманий.

Фінансисти планують поступово перекласти цей податок на плечі вкладників, але зробити  це поступово та досить обережно, щоб не спровокувати віддітку грошових коштів, тому що їх віддітік не зупиняється. Наприклад тільки на потязі травня населення забрало 12,5 млрд. грн.

Як заявляють експерти різкого зниження ставок по депозитам не буде. Найближчим часом вони можуть опуститися максимум на 1%.

Найменше від зниження ставок по депозитним вкладам постраждають депозити довгострокові від 9 до 12 місяців. Тут середні ставки у гривні перебувають у рамках від 20% до 21%.

По валютним вкладам ставки залишаться майже без змін.

Однак за словами банкірів вони й без прийняття Закону понижували б ставки по депозитам. Вони почали це робити ще в минулому місяці і по гривневим депозитам ставки знизились на 2-3%. По валютним депозитам ставки знизились лише на 0,5%-1%.

Наш сайт ТаксОптима пропонує Вам скористатись послугами, які представлені на сайті та оптимізувати оподаткування в законний спосіб. На сайті представлені тільки реально працюючі компанії.

comments powered by HyperComments