Новости

Про посадові обов’язки бухгалтера

Про посадові обов’язки бухгалтера

У своєму листі від 20.12.2013 року за номером 236/06/186-14 Міністерство соціальної політики нагадало про посадові  обов’язки головних бухгалтерів, які передбачені пунктом  13 Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи та кваліфікаційної характеристики   професії Головний бухгалтер.

Згідно з цими положенням керівник підприємства затверджує положення про бухгалтерську службу або посадову інструкцію на особу якою є бухгалтер  та на якого покладено виконання обов’язків, що повинна виконувати бухгалтерська служба.

Разом з тим передбачено, що посадові інструкції  складаються для робітників всіх посад, що  вказані в штатному розписі. Виключення можуть складати окремі керівники , якщо  їх правове положення визначено в уставі підприємства. В ньому повинні вказуватися задачі та обов’язки, а також відповідальність за виконання покладених на них функцій.

В інструкції також повинні бути вказані всі терміни з чіткими визначеннями.

Також за необхідності обов’язки та задачі можуть бути розподілені між окремими виконавцями або є можливість розширити задачі та обов’язки окремих працівників  та їм можуть бути довірені роботи, що передбачені   для інших посад, що рівні по тяжкості та виконання яких не потребує  здобуття іншої спеціальності або кваліфікації.

Після того як посадові інструкції буде затверджено керівником підприємства, установи чи організації або за дорученням його замісника  вони доводяться до відома  робітника під підпис.

Враховуючи вищевикладене, головний бухгалтер або особа на яку покладено  ведення бухгалтерського обліку, зобов’язані діяти в межах повноважень які передбачені статтею 8 Закону України  «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»

Скористайтесь розділами Товари та Послуги нашого сайту ТаксОптима та оптимізуйте оподаткування на Вашому підприємстві. Ви  маєте справу тільки з реально працюючими  підприємствами, які не мають ознак фіктивності та отримуєте можливість провести оптимізацію на підприємстві в законний спосіб

comments powered by HyperComments