Новости

Мінуси Закону «Про податковий компроміс»

Мінуси Закону «Про податковий компроміс»

Минулої неділі у першому читанні був нарешті прийнятий довгоочікуваний Закон  «Про податковий компроміс». Згідно цього Закону, якщо на підприємство нараховані штрафні санкції, то підприємство має з ними погодитися та сплатити лише 15% від начебто недоплаченого податку на додану вартість та податку на прибуток.

Джерело  з Кабінету Міністрів України повідомило, що Верховна Рада відмовилась приймати Закон в цілому, тому що він більше схожий не на податковий компроміс, а на узаконений спосіб обібрати бізнес.

Пропонуємо до Вашої уваги головні недоліки проекту.

Занадто обмежений.

В Законі вказано, що платник податків  повинен самостійно подати уточнюючу декларацію тобто визнати свою провину. Але є багато підприємств які раніше не користувалися послугами конвертаційних центрів, але на такі підприємства все одно були заведені справи із - за нечесної діяльності контрагентів. Тому дію Закону потрібно розширити  і врахувати й такі випадки. Окрім цього цей Закон стосується тільки тих підприємств, котрим не було ще виставлено претензій, хоча він повинен стосуватися всіх підприємців.

Також мінусом даного Закону є те, що в ньому не вказаний період  за який платник податку має можливість подати уточнюючий розрахунок. Також вказано що цей Закон стосується лише правовідносин які виникли до 1 січня 2014 року, але точки відліку немає.

В законі , а саме в пункті 11 написана амністія лише у випадку порушень по статті 210 кримінального кодексу України. Але податківці досить часто заводять справи за іншими статтями.

Закон у нинішній редакції сформульований таким чином, що всі крупні платники податку так чи інакше попадають під позапланову перевірку, у випадку коли не будуть надані уточнюючі декларації. Тобто вони повинні самі себе звинуватити у злочині.

Вас не звинувать, якщо Ви будете робити все в рамках діючого законодавства. Ми надаємо Вам можливість збільшити свої прибутки за рахунок законної оптимізації оподаткування на Вашому підприємстві. На нашому сайті ТаксОптима  представлені підприємства з реального сектору економіки. Ви можете за їх допомогою провести оподаткування не порушуючи діючого законодавства.

comments powered by HyperComments