Новости

Випущені ПДВ - облігації

Випущені  ПДВ - облігації

Нарешті були випущені так давно очікувані ПДВ – облігації, але дисконт на облігації виявися менш ніж очікували. Так за прогнозами, дисконт мав би становити 25%, але він склав лише для першої та другої угод з цінними  паперами 20% та 19%.

У зв’язку з тим, що першими продають облігації ті підприємства які дуже потребують реальних грошей, то прогнозують подальше падіння дисконтних ставок.

Перші   угоди по ПДВ облігаціям були підписані з компанією ICU, але хто був держателем цих облігацій компанія не розповідає.

Хочемо нагадати що  ПДВ - облігації були випущені згідно з реєстром інвентаризації сум податку на додану вартість, що були задекларовані для повернення з бюджету до 1 січня 2014 року і які не були повернуті до того, як набрав  чинності Закон України «Про державний бюджет України 2014 року.

Сума першого випуску облігацій  склала 3,58 млрд. гривень.

При цьому загальний об’єм анонсованої урядом програми складає  16 млрд. гривень. Облігації були випущені на користь наступних компаній. Корпорація ІСД, ПАО, «АрселорМиталл Кривий Ріг, ВАТ «Полтавський ГОК, ТОВ «Кернел-Трейд», ДП «Сантрейд».

Зацікавленість до облігацій зараз можуть проявляти іноземні компанії в особі глобальних банків та фондів, а також українські банки та інвестиційні компанії. Але за прогнозами аналітичної команди ICU, попит зі сторони нерезидентів може бути присутній тільки у тому випадку, якщо курс гривні вони порахують недооціненим, або на таких рівнях, які будуть прийнятні для інвестування в національній валюті.

Попит та ціни нових облігацій будуть залежати як від ліквідності ринку так і від  готовності платників податків погоджуватись на більш високий рівень дисконту.

Оскільки девальвація гривні вже й так відбулася, тому основний ризик глибокої девальвації вже не стоїть.

Скористайтесь розділами нашого сайту ТаксОптима «Товари» та «Послуги» та мінімізуйте Ваші виплати в бюджет. Ви маєте справу не з фіктивними фірмами, а тільки з тими, хто реально працює на ринку.
 

comments powered by HyperComments