Новости

Аналіз податку на нерухомість. Як «кинула» нас держава.

Аналіз податку на нерухомість.

Як пам’ятаємо запроваджено податок на нерухомість було ще за часів Януковича. Але  тоді метри які не підлягали оподаткуванню були більші, а ніж в новому законопроекті.

В новому законопроекті мало того, що платити доведеться з площі, що перевищує 60  кв. метрів для квартир  та з домів, площа яких більша за 120 кв. м так ще й ставки податку на нерухомість збільшили та відтепер оподаткуванню підлягає також комерційна нерухомість.

Також розширили поняття «Обєкти житлової нерухомості». Давайте проаналізуємо, які підводні течії тут приховані.

Сплата податку на нерухомість підприємцями

До об’єктів житлової нерухомості віднесено будівлі, які вважаються житловим фондом згідно з діючим законодавством

До житлового будинку належать будинки садибного типу та житлові будинки типу «квартира»

  • Прибудови до житлового будинку
  • Квартира
  • Котедж
  • Кімнати в багато сімейках
  • Садовий будинок;
  • Дачний будинок.

Не будемо зосереджуватись на описі цих типів житлових будинків, але прочитавши уважно, можна зробити висновки що зараз навіть собача будка  є жилою нерухомістю.

Якщо ж підійти більш творчо до цього то можна порахувати будку і як нежиле приміщення, яке володар здає асоційованому з ним тварині на умовах усної домовленості.

Отже, існує правовий механізм для маніпуляцій податківцями. До об’єктів нежилої нерухомості включили як комерційну так и некомерційну нерухомість. Це те, що ми мали на увазі кажучи про собачі  будки, як нежиле приміщення.

Подарунок під ялинку. Законопроект про податок на нерухомість 2015

Базою оподаткування залиши площу об’єктів, в той час ставка податку встановили на рівні 2% це максимальна межа. А якою буду ставка податку можуть вирішувати місцеві ради.

На нашу думку не правильно стягувати податок в одному й тому розмірі з володаря розкішних будинків та старенької хати десь у селі. 

Що ж стосується оподаткування комерційної нерухомості, то  це можна вважати скоріш податком на збитки, оскільки платити доведеться незалежно від результатів господарчої діяльності.

Оптимізуйте оподаткування на Вашому підприємстві за допомогою нашого сайту ТаксОптима. Розміщуйте свої товари та послуги для інших підприємців.

comments powered by HyperComments