Новости

Благодійна допомога не оподатковується, але є «Але».

У другому читанні був прийнятий Закон України «Про внесення змін в податковий кодекс України відносно деяких питань оподаткування благодійної допомоги». Але зітхати з полегшенням наразі ще зарано. Головною проблемою цього закону є те, що він не зміг поставити всі крапки і все буде залежати від трактування цього закону податковою.

Ось важливі моменти які можуть стати джерелом проблем, а саме тому вони потребують особливої уваги.

Що мається на увазі під благодійною допомогою?

Під благодійною допомогою,яка спрямована для часників АТО  мають на увазі грошові кошти, що будуть спрямовані на закупівлю спеціальних засобів захисту, технічних засобів спостереження, Кабінетом міністрів України або безпосередньо матеріальні цінності та кошти, що підуть на оплату вартості донорських компонентів, лікарських засобів, а також виробів медичного призначення, технічних та інших засобів що потрібні для реабілітації, платних послуг на лікування, санаторно-курортне лікування.

А ось, що вважається благодійно допомогою  для тих, хто постраждали  в якості учасників акцій протестів на майдані та другого травня в Одесі, а також тих хто мешкає у зоні АТО, мешканців Криму, що виїхали. Це суми, що які були використані для того, щоб оплатити лікарські засоби та донорські компоненти, вироби медичного призначення, технічні та інші засоби, що призначені для реабілітації, послуги медичної реабілітації, а також на курортно-санаторне лікування.

Але при цьому в Законі не врахували ні затрат пов’язаних з транспортом, ні з проживанням, а також із харчуванням, одежею  та на все, що необхідно для дітей та засоби особистої гігієни та інше.

Отже виходить, що після того, як волонтерами подається заявка про внесення до Реєстру, благодійна допомога, що призначена для цілей, які були приведені вище, у такому випадку не включається до доходів волонтерів та не оподатковується та не підлягає декларуванню. Але для цього  необхідно мати документи, які це підтверджують.

Кабміном ще буде встановлено перелік товарів,  які будуть підпадати під визначення благодійна допомога.

Ви займаєтесь підприємницькою діяльністю? Тоді зараз актуальною є мінімізація податкових виплат до бюджету. Оскільки підприємства змушені сплачувати авансові внески по податку на прибуток, а експортери ПДВ, яке не повертається державою, то ми надаємо Вам можливість зменшити податкові відрахування за допомогою нашого сайту і таким чином отримати більше прибутку та оборотних коштів для Вашого підприємства.

comments powered by HyperComments
Благодійна допомога не оподатковується, але є «Але». | Оптимизация налогообложения

Ошибка

На сайте произошла непредвиденная ошибка. Пожалуйста, повторите попытку позже.