Новости

Чи буде відшкодування ПДВ експортерам у 2015 році

 Чи буде відшкодування ПДВ експортерам у 2015 році

Для експортерів зерна планують знов повернути відшкодування податку на додану вартість. В законопроекті, що зараз розглядається ПДВ планують  повертати лише експортерам, що виробляють зерно та першому покупцеві. При цьому слід зазначити, що експортери – виробники отримають всю суму ПДВ, що вони сплатили, тобто 100% відшкодування. Першим покупцям будуть повертати лише 50% сплаченого ПДВ. Однак це законопроект не зможе прибрати корупційну складову  при відшкодуванні.

Зміни в ПДВ в 2015 році

Як заявляють лобісти законопроекту, що невідшкодування ПДВ експортерам суперечить Угоді про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

Нагадаємо, що до того як було відмінено відшкодування ПДВ , цей податок повертався експортерам повністю. За слова одного з нардепів, що таке диференційоване відшкодування було узгоджене з експортерами. Для повного відшкодування ПДВ в бюджеті має бути сума близько 17 мільярдів гривень. Але на сьогодні нажаль цих грошей немає, тому прийняли  таке рішення, що першим покупцям ПДВ буде відшкодовуватись лише у розмірі 50%.

За якими правилами працювати.ПДВ 2015. Основні зміни

З 1 січня 2015 року  відшкодування ПДВ аграріям було відмінено, але тоді під час голосування Яценюк заявляв, що  відшкодування буде в майбутньому переглянуто. Однак аграрії поставили питання ребром  вже в лютому.

До цього питання стосовно повернення відшкодування ПДВ піднімався неодноразово. У квітні минулого року парламент прийняв рішення про те, що відшкодовуватись  ПДВ буде лише експортерам виробникам. Також аграріям відмінили фіксований сільгоспподаток, одначе пільги по ПДВ залишили до 2017 року.

Будьте в курсі всіх змін, що відбуваються в оподаткуванні разом с сайтом ТаксОптима.Залишайте свої коментарії та використовуйте послуги та товари,  що представлені на  сайті для оптимізації податкового навантаження.

comments powered by HyperComments