Статьи

Чотири способи не платити податок з переказів із за кордону

Чотири  способи не платити податок з переказів із за кордону

Ми раніше вже розповідали хто має право не платити податок з коштів що отримані із за кордону. Сплата податку регламентується статтею 170 «Особливості нарахування(виплати) та оподаткування деяких видів доходів» п 170.11 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-6. В даній статі ми розповімо, як легальним способом можливо не платити цей податок будь кому, не тільки родичам першого ступеня рідства.

Переходимо до схем які допоможуть вам мінімізувати  податкові виплати

  1. Платіжні картки в банку – нерезиденті.

Якщо відправник коштів проживає в іншій країні він може відкрити в країні свого проживання картковий рахунок, який керуватиметься декількома кількома платіжними карточками. Одну з них можні передати особі, що проживає на території України. Ця особа може знімати гроші в місцевих банках або використовувати карту для розрахунків у торгових точках. Якщо емітувати на один картковий рахунок (банка-нерезидента) кілька карт, то в такому випадку поповнювати і знімати гроші зможуть декілька осіб без сплати податку.

 Плюс. Витрати на здійснення таких операції будуть складати близько 2-5% від суми транзакції, що буде набагато нижче ніж сплачувати податок  у розмірі 15% або 17% в залежності від суми коштів, що отримала особа.

Платіжні картки в банку – нерезиденті.

  1. Отримання кредиту від нерезидента

Якщо мова йде про переказ, сума якого перевищує 50 000 євро, то в такому випадку краще перераховувати гроші за договором займу. Якщо ви оформлюєте договір займу то валютний грошовий переказ не буде рахуватись

Мінус. Договір, до того як має бути отриманий  переказ, повинен бути зареєстрований в Нацбанку згідно з постановою НБУ№270 від 17. 06.2004 року.

Можна також заключити договір на повернення фінансової допомоги.

 

  1. Віртуальний рахунок.

Особи які оперують крупними сумами можуть відкрити віртуальні банківські рахунки в будь якій країні світу. Формально для цього потрібно отримати ліцензію НБУ. Але перевірити її наявність на практиці регулятору досить  проблематично.

Не існує чітких механізмів для   того щоб перевірити наявність у наших громадян рахунків в іноземних банках, тому будь-який резидент України  може відкрити такий рахунок.

Плюс. Процедуру реєстрації та ідентифікації можливо провести не виїжджаючи з країни - по скапу.

Окрім цього можна здійснювати перекази за допомогою міжнародних платіжних систем аналогічним Веб Мани, але працюючих по всьому світу.

 

  1. Використання дорожніх чеків

Цей варіант підходить для тих, хто збирається перерахувати відносно невеликі суми. Наприклад Американ  Експресс або Тревелекс. В будь якому випадку це  дешевше, а ніж платити податок.

Ми з вами  розглянули яким чином можна не платити податок з коштів, які ви отримали із за кордону. Це допоможе мінімізувати податкові виплати.

Ключевые слова: 

не платити податок, за кордоном
comments powered by HyperComments