Статьи

Електронний кабінет платника податку 2014. Вам загрожує штраф.

електронний кабінет платника податків

З 1 січня цього року розпочав роботу електронний кабінет платника податку. Це система, яка дозволяє подавати  податкову звітність в режимі реального часу. Потенційно новий сервіс повинен дозволити продивлятись дані про стан розрахунків з бюджетом, формувати та заповнювати платіжні документи про сплату податків та здійснювати сплату податків.

Як працює електронний кабінет платника податків

На підтримку цієї ідеї з 1 листопада 2013 року центр, що займається сертифікацією ключів акредитований міністерством доходів та зборів, почав формувати посилені сертифікати ключів. Сертифікати будуть видаватися платнику податку на безкоштовній основні  та він буде діяти на протязі двох років

Зауважимо , що до 2014 року безкоштовні сервіси для подання звітності працювали досить не ідеально. Це відбувалося перш за все тому, що нестабільно працювали сервера Міндоходів.

В 2014 році на другому етапі  по впровадженню концепції, що створює сервіс «Електронний кабінет платника податків» з використанням електронного сервісу, буде забезпечений доступ для платника податку до його персонального податкового календаря.

В ньому будуть відображати наступне:

  • Строк, коли необхідно подавати той чи інший податковий звіт
  • Строки  сплати обов’язкових податків та зборів.
  • Надання інформації, що сформована на основі податкової звітності.
  • Надання інформації про список та об’єм пільг(податкових)
  • Надання документі, що були видані контролюючими органами
  • надання повідомлень про оподаткування .

Таким чином з 2014 року ви можете формувати податкову звітність в електронному кабінеті, незалежно від того, на якому комп’ютері ви знаходитесь. Ви повинні мати доступ до Інтернету та електронний ключ, який дає вам доступ до вашого персонального кабінету.

Для того, щоб вам було зручніше, податкова звітність буде подаватися одразу цілим пакетом, тобто декларація з усіма до неї додатками.

По кожному прийнятому пакету ви отримаєте квитанцію про отримання декларації.

Вам загрожує штраф за ненадання  інформації з реєстру розрахункових операцій.

З 1 січня 2014 року будуть прийняті  штрафні санкції за ненадання до податкових органів контрольно-звітної інформації з реєстру розрахункових операцій в електронній формі.

Ця норма повинна була набрати чинності ще пів року назад, але іі відстрочили Законом №357 «Про внесення змін в розділ 2 Закону України « Про внесення змін в деякі законодавчі акти України у зв’язку із прийняттям Податкового кодексу України» про відстрочку настання відповідальності за не надання звітності в електронному вигляді.

Цим Законом також було передбачено відстрочити до 1 січня 2014 року введення штрафів за подачу підприємцями звітності по касовим апаратам не в електронному варіанті.

Всі підприємці, що здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формах при здійсненні продажу товарів у сфері торгівлі,громадського харчування та послуг, зобов’язані застосовувати регістратори розрахункових операцій, які повинні включатися до Державного реєстру.

Читайте також: ПДВ. Все про податок на додану вартість в Україні

Ключевые слова: 

Електронний кабінет, платники, податки, податкова звітність, штраф
comments powered by HyperComments