Статьи

Класифікація способів, щоб знизити податкове навантаження

В минулій статті ми з Вами розглядали класифікацію способів, які дозволяють знизити податкове навантаження.

Продовжуємо розпочату тему.

Виходячи з ризику для кожного варіанту зниження податкового навантаження ми присвоїмо певний коефіцієнт ризику

  1. Виведення коштів з  під оподаткування. К- ризику становить менше 3.
  2. Виведення грошовий коштів в зону з меншим рівнем оподаткування. Для  цього класу коефіцієнт ризику становитиме менше 2.
  3. Перенос сплати податків на наступні податкові періоди.  Цей клас зниження податкового навантаження найменш ризикований. Для нього коефіцієнт ризику  буде становити менше 1.

Отже, чим нижчий коефіцієнт, тим менше ризик.

Згідно за статтею 212 Кримінального кодексу України « Ухиляння від сплати податків, зборів та  інших обов’язкових платежів» може бут застосована лише з умови, коли доказано намір таких дій, що направлені на несплату податків.

З одного боку намір ухилення від оподаткування досить складно довести, але з іншого боку наша законодавча система побудована досить своєрідно.

Приводимо приклад.

Приватний підприємець, що перебуває на загальній системі оподаткування сплачує податок на прибуток та збір до Пенсійного фонду, а підприємець, що перебуває на єдиному податку сплачує тільки  фіксовану суму. Отже він сплачує податків менше ніж якби перебував на загальній системі оподаткування. Тобто чи він  спеціально вибрав єдиний податок? Звісно так. Ось Вам і намір.

Переходимо до більш детального опису кожного з класу  та шляхів зниження податкового навантаження. Ми розглянемо простоту та ефективність застосування  кожного зі способів

Перший шлях це виведення грошових коштів в зону з меншим рівнем оподаткування.

Які варіанти можуть бути в рамках даного способу зниження податкового навантаження

  • можна імпортувати  продукцію через сласне або споріднене іноземне підприємство;
  • перевести грошові кошти до статутного капіталу  іноземного підприємства в якості внеску:
  • отримання кредиту в іноземному банку під гарантії власного іноземного підприємства;
  • отримання послуг від власного або спорідненого іноземного підприємства, які не оподатковуються податком на додану вартість.

В наступній статті розповімо Вам які є ще варіанти зниження податкового навантаження за іншими шляхами, які були описані нами в  минулих статтях

За допомогою нашого сайту Ви без зусиль можете провести  оптимізацію оподаткування на Вашому підприємстві. На сайті ТаксОптима  є багато видів товару, який пропонують реально працюючі компанії, для оптимізації. Ви маєте можливість обрати для співпраці будь-яку, яка пропонує товар що задовольняє всім Вашим потребам. Також в розділі «Послуги» оберіть компанію , яка допоможе Вам у супроводі оптимізації.

comments powered by HyperComments