Статьи

Кредитно-депозитна схема. Схема мінімізації податкового навантаження.

Кредитно-депозитна схема.

Пропонуємо вам ще одну схему, як мінімізувати податкові виплати в бюджет при отриманні грошових коштів. Нагадую ціль, яку ми повинні досягти і при цьому оптимізувати податкове навантаження.

Ціль : Нам необхідні грошові  кошти в розмірі 10 000 гривень строком на один рік(з 1 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року. Ми використовуємо позики, але робимо це шляхом заміни одного незручного договору -  іншим,який буде більш зручний з точки  зору податкового навантаження

Схема мінімізації податкового навантаження - варіант вирішення №4

Використовуємо кредитно-депозитну схему.

Вкладник-позикодавець свої грошові кошти довіряє не позичальнику, а банку, надаючи їх банку в депозит. Позичальник в цьому ж банку отримує кредит, що забезпечений правом вимагати повернення депозиту вкладника у цьому банку. Якщо замість кредитного договору , позичальник заключає договір  про кредитну лінію тобто буде мати доступ до кредитних ресурсів банку протягом в рамках визначеного ліміту в потрібний позичальнику час  то користуючись не постійно і не всією сумою кредитного ліміту, позичальник зобов’язаний буде сплатити банку  суму процентів меншу ніж суму процентів, що сплатить банк вкладнику за користування його депозитом. Це все досить нескладно підрахувати.

Наприклад якщо депозитна  ставка складає 15% річних для вкладника-позикодавця та кредитній ставці у 18% річних для позичальника та за умови, що сума кредиту, що використовуватиме позичальник протягом того ж періоду, за який банк нараховує позикодавцю відсоток складає 83,3% від суми депозиту, що сплачені позичальником банку.

Схема мінімізації податкового навантаження - варіант вирішення №4

Плюс даного варіанту.

1.  Сума проценту. Що сплачує позичальник банку буде збільшувати податкові витрати позичальника  тобто зменшувати суму податку на прибуток. В той же  час вкладник – позикодавець, якщо він є фізичною особою, із суми процентів , що нараховані йому за депозитом, не буде сплачувати  податок з доходу фізичних осіб принаймні до 1 січня 2015 року. Це слідує із  розділу 19 « Заключні положення» п. 1 Податкового кодексу України від 02.12.2010року №2755-6. А після вказаної дати згідно п 167.2 статті 167 ПКУ ставка податку складатиме 5%..

2.  Не потрібно сплачувати  відрахування в різні соціальні фонди.

Мінус. Дана сума не буде врахована при нарахуванні пенсії позикодавцю, але в любому випадку буде легальним його прибутком. При реалізації даних схеми слід враховувати кризовий стан банківської системи України, що може вносити додаткові умови . Нагадуємо, що з 1 липня відсотки по депозитам оподатковуються

Ключевые слова: 

Кредитно-депозитна схема, Схема мінімізації податкового навантаження.
comments powered by HyperComments