Лист ДПС України від 05.12.12 №10784/0/71-12/22-1117 "Щодо оподаткування деяких господарських операцій" (витяг)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

 від 05.12.12 №10784/0/71-12/22-1117

 

Державна податкова служба ……

 

"Щодо оподаткування деяких господарських операцій"

(витяг)

 

Державна податкова служба України розглянула <………..> щодо оподаткування податком на прибуток господарських операцій з відступлення права вимоги і повідомляє.

Відповідно до пп. 4.1.255 п. 4.1 ст. 4 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі по тексту – Податковий кодекс) відступлення права вимоги є операцією з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації.

Порядок оподаткування операцій з відступлення права вимоги податком на прибуток регламентується п. 153.5 ст. 153 Податкового кодексу. При першому відступленні зобов'язань витрати, понесені платником податку – першим кредитором, визначаються в розмірі договірної (контрактної) вартості товарів, робіт, послуг, за якими виникла заборгованість, у розмірі фактичної заборгованості, що відступається.

Щодо доходів, то до їх складу включаються сума коштів або вартість інших активів, отримана платником податку – першим кредитором від такого відступлення.

При безоплатному відступленні зобов’язань витрати платника податку – першого кредитора визначаються в розмірі договірної (контрактної) вартості товарів, робіт, послуг, за якими виникла заборгованість, у розмірі фактичної заборгованості, що відступається. До складу доходів такого платника включається лише сума його заборгованості, яка списується (погашається), за умов, що така заборгованість була включена до складу витрат згідно з вимогами ПКУ.

Додатково повідомляємо, що відповідь на аналогічне запитання є на сайті Державної податкової служби України, розташованого за адресою www.sts.gov.ua, у блоці «Єдина база податкових знань» (категорія «110. Податок на прибуток підприємств» підкатегорія «110.16 оподаткування операцій з борговими вимогами та зобов’язаннями»).

 <…………..>.

 

Директор Департаменту

податкового контролю                                                           С.Б. Крухмальов

comments powered by HyperComments